Winterfoam firmy Den Braven – pianka na zimowe prace remontowe

Winterfoam firmy Den Braven – pianka na zimowe prace remontowe

Nie zdążyłeś zakończyć wszystkich drobnych prac budowlanych przed nadejściem zimy? Nic straconego. Dzięki charakteryzującej się szerokim zakresem tolerancji temperaturowej, wszechstronnej w użyciu piance Winterfoam, nowości w ofercie firmy Den Braven, nie będziesz już musiał czekać z nimi do wiosny. Czytaj dalej

Nadejście mrozów bardzo często oznacza koniec prac budowlanych i remontowych, takich jak np. montaż okien lub izolacji czy uszczelnianie oraz wypełnianie szpar i pęknięć. Wynika to z faktu, iż niskie temperatury w sposób drastyczny zmieniają parametry materiałów budowlanych. Dotyczy to m.in. tradycyjnych pianek montażowych, które zazwyczaj tracą swoje właściwości w temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Może to w konsekwencji prowadzić do niewłaściwego wypełnienia szczelin, a co za tym idzie - nieprawidłowej izolacji i konieczności późniejszej jej wymiany, co jest nie tylko kosztowne, ale również wyjątkowo uciążliwe. Dodatkowo, stosowana w nieodpowiednich warunkach pogodowych pianka tradycyjna jest również mniej wydajna, co prowadzi do zwiększenia kosztów wynikających z konieczności zaopatrzenia się w większą ilość tego produktu.
Cóż więc, gdy niesprzyjająca aura zaskoczy nas podczas trwania napraw i remontów? Czy faktycznie musimy wtedy przerwać pracę i czekać z nimi do wiosny? Dzięki nowemu produktowi firmy Den Braven, piance Winterfoam – niekoniecznie.

Winterfoam na mróz
Winterfoam, firmy Den Braven, to jednoskładnikowa, półsztywna pianka montażowo-izolacyjna na bazie poliuretanu, która dzięki doskonałej tolerancji niskich temperatur może być stosowana nawet wtedy, gdy termometr na zewnątrz wskazuje -12 stopni Celsjusza. Dodatkowo, jej górna granica pracy to 35 stopni Celsjusza, przez co Winterfoam, mimo swojej nazwy, jest produktem wielosezonowym, doskonale sprawdzającym się bez względu na porę roku. Dzięki bardzo dobrej przyczepności nie ścieka ona nawet z pionowych powierzchni wykonanych z PCW, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali czy metali, zapewniając stabilność i elastyczność montowanych elementów. Zamknięta w 80% struktura komórkowa pianki Winterfoam firmy Den Braven sprawia, że stanowi ona świetną izolację nie tylko termiczną, ale również akustyczną i przeciwwilgociową, dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni. Dodatkowo, dzięki niskiemu stopniowi rozprężania pozwala ona zamontować okna bez ryzyka wypaczenia profili, a jej stabilność wymiarowa oraz sprężystość w niskich temperaturach sprawia, że wykonane z jej pomocą uszczelnienia nie ulegną kruszeniu czy odkształceniom nawet w ekstremalnych warunkach.

 

 

Winterfoam – wszechstronność i bezpieczeństwo
Nowa pianka Winterfoam firmy Den Braven to również olbrzymia różnorodność zastosowań. Praktycznie nie istnieje obszar prac budowlanych lub remontowych, w którym Winterfoam nie dałaby sobie rady. Uszczelnianie i wypełnianie szczelin powstałych podczas montażu okien, parapetów, drzwi, bram, rolet oraz innych elementów wykończeniowych z PCW, drewna czy metalu to tylko nieliczne przykłady zastosowania. Zimowa pianka Winterfoam doskonale sprawdzi się jako wypełniacz zarówno pęknięć i szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, jak i prześwitów oraz bruzd dla rur i przewodów w ścianach, stropach czy dachach. Dzięki bardzo dobremu współczynnikowi izolacji termicznej znakomicie nadaje się też do wypełniania szczelin podczas montażu systemów dociepleń ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów, sieci wodnych, kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania. Dodatkowo, pianka Winterfoam może również służyć jako uszczelnienie i wygłuszenie kabin w pojazdach mechanicznych, znacznie zwiększając komfort ich użytkowania.
Warto również zwrócić uwagę, że produkt firmy Den Braven nie zawiera takich szkodliwych substancji, jak (H)CFC, PCB czy formaldehyd, a zastosowanie w niej nieszkodliwego gazu rozprężającego znacząco redukuje wpływ, jaki Winterfoam ma na środowisko naturalne.
Jesienno-zimowa aura, mimo że na razie wyjątkowo łaskawa, bardzo szybko może pokrzyżować nam plany budowy czy remontu. Dla tych, których mroźna pogoda zaskoczy podczas wstawiania nowych okien czy montażu systemu dociepleń ścian zewnętrznych, firma Den Braven znalazła rozwiązanie w postaci pianki zimowej Winterfoam. Pozwala ona na pracę przy temperaturze do -12 stopni Celsjusza, bez ryzyka utraty właściwości uszczelniająco-izolacyjnych, dzięki czemu będziemy mogli skończyć ostatnie w tym roku prace budowlane wtedy, kiedy sami sobie to zaplanowaliśmy, a nie wtedy, kiedy zmusi nas do tego pogoda.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: GutPR/ bdunet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >