Zdalne kontrolowanie domowych sprzętów na odległość podczas wakacyjnych wyjazdów

Zdalne kontrolowanie domowych sprzętów na odległość podczas wakacyjnych wyjazdów

Zbliżające się wakacyjne wyjazdy, oprócz radości z wypoczynku, budzą jednocześnie obawy: czy nasze mieszkanie lub dom będzie odpowiednio zabezpieczone podczas dłuższej nieobecności lokatorów? Jedni odpoczywają, drudzy nie próżnują. Na pozostawione bez opieki domy tylko czekają ci, którzy latem z urlopów raczej nie korzystają – złodzieje. By móc odpoczywać ze spokojną głową, warto więc zawczasu zadbać o odpowiedni poziom zabezpieczeń dla domu.

 

Do najpopularniejszych zabezpieczeń dostępnych na rynku należą m.in. systemy alarmowe, zbrojone drzwi wejściowe, atestowane zamki i blokady, a także rolety antywłamaniowe. Warto także przemyśleć zakup jednego z systemów symulujących obecność domowników albo zainwestować w najnowocześniejszą, sterowaną pilotem lub smartfonem, automatykę wjazdową.

 

Budując dom, warto bowiem od początku postawić na solidną bramę wjazdową i garażową. Bramy sterowane elektrycznie są wyposażone w blokady i ryglują się automatycznie w przypadku próby włamania czy ewentualnej awarii prądu.Pracę ich skrzydeł kontrolować można za pomocą wygodnych w użyciu pilotów lub  przycisków zaprogramowanych tak, by po ustalonym czasie automatycznie zamykały za nami wjazd. Zdalne sterowanie w ogóle jest jednym z najpraktyczniejszych i najnowocześniejszych rozwiązań. Przypomnijmy sobie, z jaką łatwością za pomocą pilota sterujemy urządzeniami RTV i pomyślmy, że w ten sam sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo naszego domu. Na przykład wybierając odpowiedni system automatyki do bramy czy rolet, jednocześnie zapewniamy sobie komfort użytkowania i zabezpieczamy się przed nieproszonymi gośćmi.

 

 

Czytaj również: Elektroniczny lokaj w mieszkaniu

 

Jak w prosty i sprawdzony sposób podnieść bezpieczeństwo domu? Chociażby podpinając centralę sterującą pod zdalny system zarządzania domem, by mieć pod ręką wszystkie kluczowe instalacje i... zasymulować własną obecność w domu. Odstraszać złodziei możemy np. poprzez automatyczne, regularne zapalanie i gaszenie świateł. Za pomocą automatyki można także zadbać o roślinność w ogrodzie i na czas wakacyjnej nieobecności ustawić samoczynne włączanie i wyłączanie zraszaczy ogrodowych. Obecnie na rynku dostępne są zarówno proste piloty sterowane jednym przyciskiem, jak i złożone, wielofunkcyjne urządzenia, którymi można sterować nie tylko bramą wjazdową i drzwiami do garażu, ale też światłami wokół domu, zraszaczami na trawniku czy całym systemem alarmowym.

 

 

– Najnowocześniejsze piloty sterowane są radiowo, z kodem zmiennym. Oznacza to, że sygnał każdorazowo losowany jest przez algorytm wykorzystujący biliony kombinacji. Dzięki temu raz użyty kod praktycznie już nigdy się nie powtarza, co uniemożliwia podrobienie sygnału naszego pilota przez potencjalnego włamywacza – wyjaśnia Sławomir Baran, ekspert z włoskiej firmy FAAC specjalizującej się w nowoczesnej automatyce dla domu.

 

 

Czytaj również: Ultranowoczesna technologia zabezpieczeń

 

 

Nowoczesna automatyka umożliwia nam zdalne kontrolowanie domowych sprzętów na odległość, coraz częściej także z dowolnego punktu na ziemi, np. za pomocą smartfona. Planując budowę lub modernizację domu i jego najbliższego otoczenia, warto pomyśleć nad rozwiązaniami automatycznymi i dodać swojemu domowi nieco „inteligencji”.

Źródło: FAAC / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wynajem długoterminowy czy leasing Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... A jaka bedzie cena przy tej ilości kilometrów? Orientujesz się może?
  • Kto wam prowadzi księgowość?? Firma zewn? Liczba postów: 85 Grupa: Firmy budow... Ja współpracuję z firmą https://twojaksiegowa.warszawa.pl/doradz two-ksiegowe-w-warszawie/ i serdecznie polecam. Jak chodzi o Warszawę to wydaje mi sie, ze to je...
  • Hydraulik Wrocław Liczba postów: 14 Grupa: Firmy budow... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonych usług hydraulicznych, to polecam Wam sprawdzić ofertę firmy....
  • Księgowa Liczba postów: 51 Grupa: Firmy budow... Wybór odpowiedniej księgowej jest bardzo ważną kwestią. Dlatego warto zapoznać się bliżej z ofertą tej firmy: https://twojaksiegowa.warszawa.pl/pelna- ksiegowosc...
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 939 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o domy szkieletowe małopolska to koszty często są sporo niższe niż ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Warto mieć to na uwadze jeśli szukac...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >