Automatyka do bram zapewniająca stałą temperaturę wewnątrz garażu

Automatyka do bram zapewniająca stałą temperaturę wewnątrz garażu

Kiedy temperatura spada poniżej zera, a na dworze panują istnie arktyczne warunki trudno zmusić się do wyjścia z ciepłego samochodu, by otworzyć bramę do garażu. Antidotum na tego rodzaju kłopoty jest montaż automatyki do bramy. Czytaj dalej

Wstawiając bramę do garażu, warto zastanowić się także nad wyborem takiej, która zapewni stałą temperaturę wewnątrz, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. O rozwiązaniach ułatwiających korzystanie z garażu zimą mówią specjaliści z firmy Normstahl.

Komfort i bezpieczeństwo

Montaż automatyki do bramy zapewni komfortową obsługę naszego garażu w każdych warunkach atmosferycznych. Dobór odpowiedniego rozwiązania pozwoli w prosty oraz bezpieczny sposób sterować pracą każdej bramy bez zbędnego wysiłku i fatygi. Automatyka pozwala uniknąć ręcznej obsługi drzwi prowadzących do garażu, co jest szczególnie istotne zimą, kiedy zamek może zamarznąć i do jego otwarcia będziemy potrzebowali rozmrażających środków chemicznych. Bardzo istotnym elementem, wpływającym na poprawę naszego bezpieczeństwa, jest także możliwość radiowego sterowania napędem, dzięki czemu bez potrzeby wysiadania z samochodu, możemy z łatwością otworzyć lub zamknąć bramę.

„Cały zautomatyzowany system zarządzany jest radiowo przy pomocy 4 – kanałowego mini pilota, dostępnego w ofercie firmy Normstahl. W terenie zabudowanym ma on zasięg do 150 metrów, natomiast w terenie niezabudowanym sięga nawet do 300 metrów, co pozwala skutecznie skrócić czas oczekiwania na otwarcie bramy” – wyjaśnia Michał Baranowicz, ekspert z firmy Normstahl. Warto podkreślić, że wybór zautomatyzowanej bramy garażowej pozwala wjeżdżać bezpośrednio do ciepłego, oświetlonego i przede wszystkim bezpiecznego garażu. Przed montażem bramy wraz z automatyką warto zaplanować instalację, która będzie odpowiedzialna za jednoczesne otwieranie bramy wjazdowej na posesję, bramy garażowej, a także oświetlenie podjazdu.

„Sygnał z wieloprzyciskowego nadajnika daje możliwość takiego zaprogramowania pilota, aby sterować nim nie tylko bramą garażową lub wjazdową, ale również systemem alarmowym, czy oświetleniem podjazdu” – mówi Michał Baranowicz, ekspert z firmy Normstahl. Wybór zautomatyzowanej bramy to przede wszystkim wygoda i dzięki zaawansowanej technologii uproszczenie codziennego życia. Warto zatem zastanowić się nad wyborem tej inteligentnej elektroniki, która gwarantuje nam nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo.

 

Automat zamontowany w bramie g60 Line Normstahl poprawia komfort użytkowania, fot. Normstahl
 

Bramy g60 firmy Normstahl – idealne na zimę

Oprócz automatyki ułatwiającej komfort użytkowania warto wybrać bramę, która będzie gwarantować doskonałą izolacyjność garażu. Brama górna g60 firmy Normstahl jest prawdopodobnie najcieplejszą bramą na rynku, gdyż pomiędzy dwoma w pełni ocynkowanymi panelami z blachy nierdzewnej umieszczono piankę poliuretanową, stanowiącą warstwę izolacyjną o grubości aż 42 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji wynosi ok. 1 W/m2K (dla bramy o powierzchni 10mkw).

 „W bramie g60 wyeliminowany został mostek termiczny pomiędzy panelami, dzięki czemu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz garażu, wewnątrz utrzymuje się stała temperatura. Poprawia to nie tylko komfort użytkowania, ale pozwala także na oszczędność energii traconej na dodatkowe ogrzewanie” – wyjaśnia Michał Baranowicz ekspert z firmy Normstahl.

Dzięki przerwaniu mostka termicznego zostało wyeliminowane również zjawisko skraplania się wody po wewnętrznej stronie drzwi. Warto także zaznaczyć, że w dolnej części bramy g60 montowana jest uszczelka podłogowa, która dodatkowo poprawia szczelność konstrukcji. W zależności od tego, czy podczas montażu otwory wentylacyjne zostały otwarte, czy zamknięte, pełni ona rolę albo dodatkowego zabezpieczenia, stanowiącego ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, albo wentylacji, pozwalając na cyrkulację świeżego powietrza w garażu. W razie, gdyby istniała konieczność instalacji dodatkowego osprzętu, uszczelka ta jest przystosowana do montażu listwy kontaktowej z czujnikiem optycznym, który natychmiast przerywa zamykanie bramy w razie napotkania jakiejkolwiek przeszkody.

Szybko zapadający zmrok, ujemne temperatury, jak również opady deszczu i śniegu nie skłaniają do wychodzenia na zewnątrz. Te niekorzystne warunki atmosferyczne odczuwamy szczególnie, kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu pracy i musimy wprowadzić auto do garażu. Bramy garażowe wyposażone w automatykę pozwolą uniknąć ręcznej obsługi. Z kolei brama g60 z oferty firmy Normstahl, wyróżniająca się doskonałą izolacyjnością termiczną, umożliwi zachowanie stałej temperatury panującej wewnątrz garażu. Rozwiązania te docenimy szczególnie zimą, jednak  pozostaną one nieocenione także przez pozostałą część roku.

 

Brama g60 Line Normstahl, prawdopodobnie najcieplejsza brama na rynku, fot. Normstahl
 

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 777 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 174 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Podłogi Liczba postów: 224 Grupa: Robimy stro... Może dla kogoś z was przydatny będzie namiar na firmę DREW-MIŚ we Wrocławiu i Żarach https://drewmis.pl/kontakt/ . Ja kupiłem od nich ostatnio dużą dostawę dre...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 268

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >