Brama garażowa jako izolacja cieplna

Brama garażowa jako izolacja cieplna

Garaż powinien być zabezpieczony przed utratą cennego ciepła podobnie jak budynek mieszkalny. Jest to szczególnie istotnie w garażach bezpośrednio przylegających do domu. Czytaj dalej

 

By w pełni kontrolować temperaturę wewnątrz garażu oraz szczelność wejścia warto zdecydować się na ocieploną bramę z dodatkami poprawiającymi izolacyjność stolarki otworowej. O rozwiązaniach firmy Normstahl Entrematic mówi jej Dyrektor Zarządzający - Michał Baranowicz. Wjazd do garażu jest największym otworem znajdującym się w tym pomieszczeniu, dlatego też brama prowadząca do jego wnętrza stwarza możliwość strat ciepła. Jej konstrukcja musi stanowić ochronę przez zmiennymi temperaturami, ale także nieproszonymi gośćmi. Co więcej, typ bramy powinien zostać dobrany do garażu tak, by jej kształt, sposób otwierania i zamykania oraz parametry termiczne pozwalały na oszczędności związane z ogrzaniem tego pomieszczenia. Rozwiązania Normstahl Entrematic poprawiające szczelność bramy.

 

Czytaj również: Bramy garażowe dopasowane do aranżacji fasady

 

 

Brama sekcyjna górna g60

Komfort cieplny garażu w dużej mierze uzależniony jest od konstrukcji bramy, jej prawidłowego montażu, a także poprawnego funkcjonowania. „Przede wszystkim należy zwracać uwagę na budowę skrzydła bramy. Może ono być ocieplone lub też nie. Firma Normstahl Entermatic produkuje bramy z w pełni ocynkowanych paneli z blachy stalowej, które są pokryte podwójną warstwą lakieru piecowanego lub też wysokiej jakości okleiną. Sekcje bram są dwuścienne i izolowane pianką poliuretanową, wypełniającą przestrzeń między dwoma płatami blachy. Stabilność takiego rozwiązania gwarantuje grubość skrzydła, która w przypadku naszych bram sięga aż 42 mm w modelach g60” – wyjaśnia Michał Baranowicz, Dyrektor Zarządzający Normstahl Entermatic.

 

 

Brama sekcyjna boczna Top

Szczeliny na obwodzie bramy, powstające w wyniku błędnego montażu lub też odkształcenia się drzwi garażowych powodują duże straty ciepła. „Antidotum na tego rodzaju kłopoty jest solidne uszczelnienie newralgicznych miejsc, takich jak kątownik zamykający, strona otwierania oraz dolna i górna szyna jezdna. Sztywne, wodoodporne uszczelnienie szczotkowe znacząco podnosi właściwości izolacyjne bramy. Co więcej, zastosowanie szczotek powoduje, że z każdym ruchem bramy prowadnice są oczyszczane z kurzu i drobnych kamyczków” – dodaje ekspert z firmy Normstahl Entrematic. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w bramach sekcyjnych bocznych Normastahl Entrematic jest uszczelka na styku segmentów. „To dodatkowe zakrycie uszczelnienia sekcji powoduje przede wszystkim cichszą pracę całej bramy oraz ma wpływ na szczelność rozwiązań marki Normstahl. Warto również pamiętać, że otwory wentylacyjne w nowych bramach są fabrycznie zawsze otwarte. Można je zamknąć podnosząc wargę uszczelki i tym samym zamknąć przepływ powietrza” – dodaje Michał Baranowicz z Normstahl Entrematic.

 

Czytaj również: Brama przesuwna idealna na zimę

 

 

Bardzo często w bramach garażowych stosuje się przeszklenia, które mają doświetlić pomieszczenie, a także klamki do ręcznego otwierania bramy. „Dokładamy wszelkich starań, by bramy Normstahl Entremnatic, które na życzenie klienta wyposażamy w przeszklenia, miały jak najlepsze parametry izolacyjne. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu powlekaniu, które znacząco wpłynęło na właściwości szyby - w szczególności na odporność na zarysowania i szczelność dyfuzyjną. Dla użytkownika oznacza to przejrzysty widok oraz wyjątkowa szczelność całej konstrukcji”- wyjaśnia ekspert.

 

 

Decydując się na bramę garażową, warto wybrać tę ocieploną. Taka konstrukcja gwarantuje bardziej stabilne wejście do garażu, a dodatkowo zapobiegnie wahaniom temperatury wewnątrz pomieszczenia. Dobra izolacyjność termiczna, uszczelnione łączenia między poszczególnymi sekcjami bramy oraz solidne zabezpieczenie na całym obwodzie gwarantują przyjazny klimat wewnątrz garażu. Warto zatem pamiętać, że fabrycznie ocieplone bramy firmy Normstahl Entrematic spełniają wszelkie standardy izolacyjności cieplnej.

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pellet czy ekogroszek Liczba postów: 10 Grupa: Budowa i re... Możecie pomyśleć o pellet zobaczcie na stronę https://www.sambudrol.pl/sklep/ to tutaj na tej stronie można zakupić wysokiej jakości pellet oraz workowany eko...
  • Elektryk Liczba postów: 64 Grupa: Firmy budow... Wiele osób zastanawia się, kiedy niezbędne są uprawnienia SEP. Warto wiedzieć, że tego typu kwestie określone są przez przepisy prawa. Obsługa instalacji oraz u...
  • Beton – tworzywo do odkrycia Liczba postów: 62 Grupa: Budowa i re... Ponadto posadzki anhydrytowe są świetnymi przewodnikami ciepła, co u umożliwia zaoszczędzenie na ogrzewaniu.
  • wesele w plenerze Liczba postów: 228 Grupa: Firmy budow... Ja osobiście uważam, że to super sprawa, ale nie w polskich warunkach. Tutaj o to bardzo ciężko ;)
  • tworzywa Liczba postów: 92 Grupa: Firmy budow... Ten wątek jest bardzo ciekawy. Na pewno dużo osób wejdzie do tego wątku. ________________________________ ____________________ VIN za darmo

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17321 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >