Izolacja akustyczna

Izolacja akustyczna

Jednym z największych problemów dzisiejszego świata jest towarzyszący nam przez cały czas hałas, który nie tylko negatywnie wpływa na komfort naszego życia, ale również może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

 

Izolacja akustyczna ArmaSound RD firmy Armacell pozwoli nam znacznie zredukować uciążliwe dźwięki w naszym otoczeniu, zapewniając nam spokojny sen i relaks. O negatywnym wpływie hałasu na nasze życie wiadomo nie od dziś. Szkodliwe dźwięki nie tylko rozpraszają obniżając naszą wydajność, ale również przeszkadzają w spokojnym wypoczynku po całym dniu pracy. Dodatkowo, długotrwała ekspozycja na uciążliwe dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie oraz zmęczenie psychiczne. Dlatego też, by zminimalizować negatywny wpływ hałasu na nasze życie, naukowcy z firmy Armacell opracowali izolację akustyczną ArmaSound RD, która pozwala skutecznie obniżyć poziom hałasu w naszym otoczeniu.

 

Czytaj również: Szkło z odpowiednią izolacją akustyczną

 

By nastała cisza

ArmaSound RD firmy Armacell jest elastyczną izolacją wykonaną z syntetycznego kauczuku pozwalającą zredukować poziom otaczającego nas hałasu. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze, potrafi pochłaniać dźwięki oraz tłumić wibracje, co znacznie ogranicza możliwość przenoszenie się niechcianych dźwięków. Właściwości te są efektem otwartokomórkowej struktury materiału zapobiegającej odbijaniu fali dźwiękowej, co efektywnie eliminuje uciążliwy hałas powietrzny w szerokim zakresie częstotliwości. Dodatkowo, względnie duża gęstość oraz wysoki współczynnik tłumienia, jakie charakteryzują ArmaSound RD firmy Armacell, sprawiają, że izolacja ta stanowi bardzo dobrą alternatywę dla wielowarstwowych piankowych barier akustycznych.

 

 

Co więcej, pozwala ona znacznie zredukować hałas strukturalny w budynku oraz ten będący efektem pracy maszyn. Visco-elastyczne właściwości izolacji ArmaSound RD wspomagają tłumienie i wyciszanie rezonansu w metalowych strukturach, takich jak obudowy sprzętu mechanicznego czy szyby wind, ograniczając w ten sposób efekt reemisji. Dodatkowo, ArmaSound RD może służyć jako podkład izolacyjny pod wibrujące elementy, co pozwoli ograniczyć przenoszenie się drgań na strukturę budynku. Pozwala to zabezpieczyć instalacje przemysłowe, rury, kanały, zbiorniki, pomieszczenia, elementy wyposażenia oraz wszelkiego rodzaju obudowy.

 

Czytaj również: Właściwa izolacja akustyczna poddasza


By umożliwić optymalne dobranie izolacji do panujących warunków, ArmaSound RD firmy Armacell dostępny jest w dwóch wersjach różniących się od siebie gęstością objętościową (120 lub 240 kg/m3) oraz w kilku grubościach. Parametry te wpływają na współczynnik absorpcji akustycznej, pozwalając doskonale dobrać odpowiedni materiał dla danego środowiska, natężenia i częstotliwości hałasu.

 

 

Uciążliwy hałas może być prawdziwym problemem, pogarszającym nasz komfort i powodującym znaczne utrudnienia. Dlatego też, by odpowiednio zadbać o nasze zdrowie i wygodę życia, warto zadbać, by nasz dom oraz miejsce pracy było jak najmniej narażone na uciążliwe dźwięki. Dzięki izolacji ArmaSound RD firmy Armacell, możemy zredukować otaczający nas hałas powietrzny i strukturalny i w końcu cieszyć się upragnioną ciszą.

 

 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sprawdź poziom hałasu w nowym mieszkaniu Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Bardzo ciekawy i merytoryczny artykuł. Ja niedawno korzystałem z usług firmy https://systemy-pomiarowe.com/oferta/. Kupiłem tam kalibratory akustyczne, mikrofon...
  • Praca Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Podrzucam Wam link do tego artykułu - https://prawnik-online.eu/dyskryminacja- w-miejscu-pracy---sprawdz-co-mozesz-zrob ic,3,5900.html . Przeczytajcie go konieczn...
  • ścianka działowa Liczba postów: 5 Grupa: Moja budowa ja zdecydowanie polecam plyty mpb. to dosc nowe rozwiazanie na polskim rynku, ale doskonale sie sprawdza. fajnie sie pracuje z tym materialem (jak z drewnem ale...
  • wesele w plenerze Liczba postów: 243 Grupa: Firmy budow... Ja osobiście uważam, że to super sprawa, ale nie w polskich warunkach. Tutaj o to bardzo ciężko ;)
  • Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie i utrzymanie Liczba postów: 43 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o naprawę siłowników hydraulicznych to sprawdzi wam się firma AMP Serwis z Pabierowic https://www.serwisudt.pl/oferta/hydrauli ka-silowa To super fa...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17337 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >