Klimatyzacja w Polsce coraz popularniejsza

Klimatyzacja w Polsce coraz popularniejsza

Wysokie temperatury, piękna słoneczna pogoda i bezchmurne niebo cieszą wszystkich, którzy wyjechali na wakacje. Upały w mieście są natomiast udręką, dlatego coraz więcej osób prywatnych decyduje się na zakup klimatyzacji.

 

Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która w lipcu odnotowała 99% wzrost zapytań o montaż klimatyzacji, a także aż 165%[1] wzrost zapytań o klimatyzację samochodową.

 

Komfort życia podczas upalnego lata w mieście można poprawić na kilka sposobów. Aby w domu było chłodniej, możemy zainwestować w odpowiednie rolety montowane na zewnątrz budynku, które zatrzymując ciepło na zewnątrz mieszkania, pozostawiają zacienione pomieszczenia przyjemnie chłodne. Innym popularnym sposobem na zmniejszenie temperatury jest zakup wiatraka elektrycznego. To rozwiązanie nie jest może bardzo kosztowne, ale ma również pewną wadę – stosunkowo mały zasięg chłodzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup i montaż klimatyzacji pod warunkiem, że potrafimy z niej odpowiednio korzystać, zgodnie ze wskazówkami producenta.

 

To, że Polacy chętnie kupują klimatyzatory, potwierdzają również wyniki analiz rynku klimatyzacji, którego wartość rośnie od 2008 roku. W 2013 r. szacowano ją na 1,2 mld zł, a 22% zleceń dla firm dostarczających rozwiązań klimatyzacyjnych pochodziło z budownictwa mieszkaniowego. Najczęściej, jak wynika z analiz, na zakup i montaż klimatyzacji decydują się mieszkańcy domów jednorodzinnych. Klienci indywidualni szukają wówczas firm, które szybko i sprawnie zamontują klimatyzację.

 

 

Czytaj również: Klimatyzacja w domu – w sypialni czy w salonie? [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

 

 

 

„Lokalna wyszukiwarka Panorama Firm jest źródłem informacji dla osób poszukujących klimatyzatorów w okolicy, w której się znajdują. Dodatkowo, wyraźnie obserwujemy, żecoraz więcej Polaków łączy się z Internetem przez urządzenia mobilne – smartfony lub tablety, które zawsze mają pod ręką. Dlatego mobilna Panorama Firm pozwala na bezpośrednie lokalizowanie na mapie konkretnych firm z branży klimatyzacji. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor Działu Produktów i Usług.

 

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że z klimatyzacji korzystało w 2012 r. 0,35% gospodarstw domowych, co przy szacowanej liczbie nieruchomości mieszkaniowych na poziomie 13,7 mln oznacza, że około 48 tys. rodzin zainstalowało w swoich domach lub mieszkaniach klimatyzatory.

 

Czytaj również: Klimatyzacja nie taka straszna – ABC użytkowania

 

 

„Zakup i montaż klimatyzacji to nie wszystko, trzeba również o nią należycie dbać. Polacy chętnie szukają informacji na temat serwisu, czy naprawy klimatyzatorów wwyszukiwarce Panoramafirm.pl. Potwierdzają to nasze statystyki – w lipcu br. zapytania o naprawę i serwis wzrosły odpowiednio o 100% i 241%[2] – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor Działu Produktów i Usług.

 

Zamontowana w domu lub w samochodzie i umiejętnie użytkowana podczas upalnego lata klimatyzacja znacznie poprawia samopoczucie i komfort codziennego życia.

 

[1] Źródło: Adobe SiteCatalyst, lipiec 2014 r.

[2] Źródło: Adobe SiteCatalyst, lipiec 2014 r.

 

 

 

Źródło: innovationpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 315 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 16 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 23 Grupa: Stawiamy śc... ściana czy mur to jedno ,ale jak domowy właściwy weźmie się za drewno to nie ma czego zbierać - pozdrawiam ----------------------- -------- http://dertys-o...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 274 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 15 Grupa: Robimy dach Dach musi być przede wszystkim trwały i jednocześnie odpowiednio się prezentować, ponieważ jest swego rodzaju wizytówką domu. Jeżeli jeszcze ktoś szuka odpowied...
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 165 Grupa: Domy szereg... Jeśli szeregówka jest dobrze wykonana, w dobrej lokalizacji – jestem jak najbardziej za.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17772 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >