Ochrona domu w systemie inteligentnego budynku opartego na technologii KNX/EIB

Ochrona domu w systemie inteligentnego budynku opartego na technologii KNX/EIB

W dzisiejszych czasach praktycznie każde miejsce, w którym przebywamy czy to zawodowo (np. biuro, hotel, lotnisko) czy też prywatnie (np. mieszkanie, dom, centrum handlowe) ma nam zapewnić swobodę bezpiecznego przebywania i poruszania się. Jest to przede wszystkim uwarunkowane dbałością o nasze zdrowie i życie oraz bezpieczeństwem posiadanego mienia.

Coraz częściej do zapewnienia obsługi zdalnej oraz komunikacji z systemem sterowania KNX/EIB wykorzystywany jest Internet. Dlatego też interesującym rozwiązaniem wydaje się być możliwość wykorzystania komunikatora internetowego. Sterownik ten, oprócz tego, że zapewnia obsługę systemu KNX/EIB  przez Internet, posiada również bardzo ciekawe funkcje, które wykorzystane mogą być jako alarmowe. Będąc więc np. w delegacji zagranicznej można zalogować się do swojej instalacji i poprzez dowolną przeglądarkę stron www obejrzeć widok z kamer zainstalowanych wewnątrz lub na zewnątrz domu.

 
Urządzenia to rejestruje, co pewien, określony wcześniej czas obrazy z kamer podając nazwę kamery oraz datę i godzinę wykonania zdjęcia. Funkcja wysyłania wiadomości przez sterownik w przypadku zaistnienia zdarzenia np. informacja z dowolnej czujki alarmowej o naruszeniu strefy powoduje, że użytkownik niezwłocznie jest informowany o zdarzeniu, gdzie w wiadomości oprócz informacji tekstowej może być zamieszczone zdjęcie z kamery oraz stan pracy systemu KNX/EIB w chwili zaistnienia zdarzenia.

 

Kończąc powyższy opis przykładowych i możliwych do realizacji funkcji zabezpieczających posesję w technologii KNX/EIB warto zwrócić uwagę na zalety, jakie daje ona użytkownikowi. System ten, oprócz tego, że efektywnie integruje się z instalacją alarmową umożliwia użytkownikowi sterowanie innymi mediami technicznymi budynku realizując zadania, jakich nie wypełni tradycyjna instalacja elektryczna.

 


 
Wychodząc z domu naciskamy tylko jeden przycisk i mamy pewność, że wyłączyło się to co konieczne; oświetlenie, urządzenia które powinny zostać odłączone od zasilania, obniżyła się temperatura, opuściły rolety oraz załączyła się instalacja alarmowa.
Rola użytkownika sprowadza się do określenia zadań dla systemu. System ten jest typu otwartego, co oznacza że można zastosować w nim tysiące kompatybilnych ze sobą urządzeń oraz integrować wszystkie instalacje w jeden spójny system inteligentnego domu.

 

 

 

 


Ireneusz Rzeczkowski, Grzegorz Stępniewski

Źródło: Inteligentny Budynek

1 2 3 4

Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Elewacja domu Liczba postów: 136 Grupa: Budowa i re... Oferta elewacji na https://joniec.pl/produkty/elewacje zdaje się być szeroka i może oferować rozwiązania odpowiadające różnym gustom i potrzebom. Zastanawiając...
  • Co sadzicie o Natur Eko Dom? Liczba postów: 223 Grupa: Firmy budow... Pan Guliński w końcu trafił do telewizji. Gratulujemy. https://uwaga.tvn.pl/report aze,2671,n/domy-z-bali-klienci-mowia-ze- zostali-oszukani-przez-dariusza-g,3306.. .
  • Praca Liczba postów: 84 Grupa: Firmy budow... Osobiście chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę https://interimjob.pl/ , na której znajdziecie znajdziecie ofertę nowoczesnej i profesjonalnej agencji pośredni...
  • Własna firma Liczba postów: 217 Grupa: Firmy budow... Prowadząc firmę z dużą flotą samochodów, warto rozważyć zakup paliwa do firmy z transportem. Dokładnie jak to wygląda można się dowiedzieć z tego artykułuhttps:...
  • Podatki Liczba postów: 43 Grupa: Moja budowa Wiele przedsiębiorstw napotyka problemy przy rozliczaniu podatku VAT, szczególnie kiedy prowadzą działalność na terenie różnych państw. Jednym ze sposobów na up...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >