Ogrzewanie konwekcyjne – gazowy ogrzewacz pomieszczeń Gazelle Techno

Ogrzewanie konwekcyjne – gazowy ogrzewacz pomieszczeń Gazelle Techno

Konwektory gazowe są ogrzewaczami, które bezpośrednio oddają wytworzone ciepło. Główne zalety ogrzewaczy Gazelle Techno firmy Fondital to estetyczny wygląd, wysoka sprawność oraz łatwość użytkowania. Czytaj dalej

Ogrzewacze gazowe typu Gazelle Techno są niezależnymi urządzeniami grzewczymi z zamkniętą komorą spalania i wymuszonym przez wentylator ciągiem kominowym. Odprowadzanie spalin i wlot powietrza do spalania odbywa się za pomocą wentylatora powietrza oraz przewodów równoległych przez zewnętrzną ścianę ogrzewanego pomieszczenia.

Montaż

Ogrzewacze gazowe Gazelle Techno charakteryzują się nowoczesnym designem, estetyką, prostotą w wyglądzie i obsłudze oraz najwyższą jakością użytych surowców. Cechy te pozwalają na harmonijne wkomponowanie urządzania w każde pomieszczenie. Dzięki temu ogrzewacze są idealne do zastosowania w budownictwie indywidualnym, wielorodzinnym czy użyteczności publicznej. Poza tym w miejscach gdzie występują problemy z energią elektryczną model Gazelle 2200 może funkcjonować w pełnej autonomii. Ogrzewacze takie mogą być montowane na ścianie. Wszystkie modele ogrzewaczy Gazelle Techno mają tę samą wysokość (550 mm)i głębokość (195 mm), różnią się natomiast szerokością – od 547 do 772 mm. Montaż ogrzewaczy Fondital odbywa się szybko i sprawie bez potrzeby wykonania dodatkowych prac budowlanych. „Standardowo ogrzewacz jest wyposażony w przewody proste o długości 59 cm, używane każdorazowo do wykonania instalacji na ścianie zewnętrznej. W przypadku braku takiej możliwości można umiejscowić ogrzewacz na innych ścianach pomieszczenia. Wówczas należy zastosować dodatkowe przewody wlotowe powietrza i wylotowe spalin oraz odpowiednie kształtki przewodowe i końcówki.” – powiedział Jerzy Luc, kierownik serwisu Fondital. Każdy ogrzewacz może pracować na dwóch stopniach mocy, które regulowane są automatycznie w zależności od temperatury pomieszczenia. Wybierając odpowiedni model ogrzewacza, należy kierować się wielkością pomieszczenia oraz zapotrzebowaniem na moc cieplną.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

W ogrzewaczach Gazelle Techno zastosowano wentylator osiowy, który ułatwia szybkie uzyskanie żądanej temperatury w pomieszczeniach. Automatyczna regulacja poziomu mocy (dwa stopnie) gwarantuje stabilność temperatury w pomieszczeniach i zapobiega uciążliwym zmianom. Ogrzewacz jest wyposażony w zewnętrzny nawilżacz powietrza, który łatwo napełnia się wodą. Gazelle Techno może być wyposażony w zegar w wersji dobowej lub tygodniowej. Dodatkowym elementem sterującym może być zastosowanie regulatora pokojowego umieszczonego na ścianie w dowolnym miejscu wybranym przez użytkownika. Dzięki temu, że komora spalania jest całkowicie odizolowana od pomieszczenia nie zachodzi ryzyko wydostawania się produktów spalania. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w pracy urządzenia automatycznie zostaje włączona jego blokada. Jest to sygnalizowane nie tylko za pomocą migającej diody świetlnej, ale również przerywanej sygnalizacji dźwiękowej. Wyposażenie urządzenia we wszystkie elementy zabezpieczające, przewidziane dla tego typu produktów gazowych sprawia, że ogrzewacz Gazelle Techno jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Pegasus Public Relations/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >