Przeszkadza Ci zimna podłoga? Zastosuj elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Przeszkadza Ci zimna podłoga? Zastosuj elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Efekt zimnej podłogi najbardziej doskwiera paniom domu, aż 62,9% z nich odczuwa dyskomfort związany z chodzeniem po zimnym podłożu – pokazały wyniki raportu „Boso czy w kapciach – DEVI bada zwyczaje Polaków” Czytaj dalej

Zimne stopy to uczucie dyskomfortu towarzyszące na co dzień wielu Polakom. 42,5% Polaków zadeklarowało, że zimna podłoga przeszkadza im w chodzeniu boso po domu.  Ciepłe skarpety, gorąca kąpiel i ćwiczenia w celu poprawienia krążenia często są tymczasową metodą walki o poczucie komfortu i ciepła. Bezpieczną dla zdrowia i samopoczucia domowników temperaturę i wilgotność powietrza zapewnia elektryczne ogrzewanie podłogowe. Systemy ogrzewania podłogowego działają efektywnie pod wszelkiego rodzaju powierzchniami. Dzięki nowoczesnym termostatom DEVI możliwe jest uzyskanie przyjemnej pokojowej temperatury i cieszenie się ciepłą podłogą niezależnie od materiału, z jakiego została ona wykonana – mówi Zbigniew Gałązka, manager produktu marki DEVI, Grupa Danfoss.

 

 

Dla kobiet
Efekt zimnej podłogi w większym stopniu jest odczuwalny przez kobiety niż mężczyzn. Fizjologicznie zjawisko ziębnięcia stóp u kobiet może być wywołane: stresującą lub niepokojącą sytuacją, problemami z układem krążenia lub odmrożeniem – mówi ekspert programu „Boso czy w kapciach – DEVI bada zwyczaje Polaków” dr Halina Szczytnicka, specjalista rehabilitacji medycznej, chirurg dziecięcy. Instalując elektryczne ogrzewanie podłogowe, niwelujemy nie tylko nieprzyjemne uczucie jakim jest fizjologiczne zjawisko ziębnięcia stóp, lecz także rozwiązujemy problem zajmujących miejsce i nieatrakcyjnych wizualnie grzejników. Instalacja ogrzewania jest możliwa pod:

•    parkietem,
•    podłogą z płytek ceramicznych,
•    pokrytą kamieniem naturalnym,
•    podłogą z lastryka,
•    podłogą z klepki,
•    wyłożoną laminatem,
•    pokrytą linoleum,
•    wyłożoną wykładziną dywanową.

 

Dla alergików
Wyniki raportu „Boso czy w kapciach – DEVI bada zwyczaje Polaków” pokazały, że co trzeci Polak (33,5%) chodzenie boso uzależnia od czystości podłogi.

Podłoże pozbawione czynników alergizujących jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie. Wykładziny dywanowe, które chronią przez zimnem, mogą gromadzić w sobie pleśń, kurz i roztocza, a to tylko kilka z możliwych zagrożeń, czyhających na podłodze na alergika. Dobrym rozwiązaniem dla osób podatnych na alergie są panele podłogowe, drewniane parkiety lub wykładziny korkowe, które łatwo utrzymać w czystości.  Co więcej, każdy z tych rodzajów podłogi można doskonale ocieplić, stosując elektryczne ogrzewanie podłogowe. Kable czy maty grzejne umieszczone bezpośrednio pod podłogą zapewniają ciepło bosym stopom i przyjemną temperaturę w całym pomieszczeniu a powolny ruch powietrza nie podrywa kurzu.

Dla dzieci
Gdy dziecko swobodnie porusza stopami, prawidłowo rozwijają się i pracują jego mięśnie. Chodzenie na bosaka, szczególnie po twardym, mobilnym podłożu powoduje, że stopy mogą wykonać ruch w pełnym, funkcjonalnym zakresie i kompleksowo modyfikują pracę reszty ciała. Prowadzi to w rozwoju do stałego doskonalenia się układu ruchu jako systemu pozwalającemu na bezpieczne, wydolne statycznie i dynamicznie działanie. Pośrednio wpływa na prawidłową grę naczynioruchową, odżywienie stawów, strukturę i uwapnienie kości. Jest to szczególnie ważne w okresie wzrastania, gdy poszczególne elementy postawy tworzą prawidłowe relacje między sobą – dodaje dr Halina Szczytnicka.

 

Źródło: On Board Public Relations Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 263

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >