Rewolucja w dziedzinie izolacji - izolacyjna otulina z plastycznej pianki.

Rewolucja w dziedzinie izolacji - izolacyjna otulina z plastycznej pianki.

Niezwykłe połączenie bardzo niskiego współczynnika przewodzenia ciepła z bardzo wysokim współczynnikiem dyfuzji pary wodnej oraz z wbudowaną ochroną antybakteryjną MICROBAN czynią z AF/Armaflex produkt unikalny. Czytaj dalej

Dzięki jego wyjątkowym parametrom firma Armacell po raz kolejny wyznaczyła nowe standardy profesjonalnej izolacji.

Nieestetyczne zacieki będące efektem skraplania się pary wodnej na powierzchni zimnej rury oraz straty energii wynikające z wymiany ciepła pomiędzy czynnikiem chłodzącym a otoczeniem to dwa największe problemy związane z instalacją chłodniczą czy klimatyzacyjną. W ich rozwiązaniu może pomóc nam zastosowanie odpowiedniej izolacji. Otulina AF/Armaflex z wbudowaną ochroną antybakteryjną MICROBAN,  nowość w ofercie firmy Armacell, dzięki swoim doskonałym parametrom, zapewni nie tylko niezawodną kontrolę kondensacji, ale również wydajną oszczędność energii i komfort higieniczny powietrza.

 

 

AF/Armaflex – nowy standard wśród izolacji

AF/Armaflex firmy Armacell jest kolejnym produktem tej firmy, który ustala nowe standardy na rynku profesjonalnych izolacji. Otulina wykonana z plastycznej pianki na bazie syntetycznego kauczuku pozwala stworzyć niezawodną barierę zapobiegającą kondensacji pary wodnej na powierzchni rury. Jest to możliwe dzięki zamkniętej strukturze komórkowej materiału oraz jego współczynnikowi dyfuzji wynoszącemu ponad 10000. Jednocześnie, bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, o wartości poniżej 0,033 W/(m*K) (przy temperaturze 0 st. Celsjusza), zapewnia dodatkową oszczędność energii, która w okresie 10 lat może być nawet o 12 % wyższa niż w przypadku tradycyjnych produktów tego typu dostępnych na rynku.

Podczas tworzenia AF/Armaflex specjaliści z firmy Armacell zastosowali nową technologię produkcji pianki. Dzięki temu struktura komórkowa nowej izolacji firmy Armacell jest widocznie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych materiałów elastomerowych. Pozwoliło to na stworzenie materiału o unikalnych parametrach, których kombinacja była uważana do tej pory za niemożliwą do osiągnięcia dla elastycznych materiałów izolacyjnych. Dodatkowo, wysoka elastyczność AF/Armaflex pozwala na bardzo łatwą instalację otuliny na izolowanej powierzchni. Sam montaż jest również ułatwiony dzięki zastosowaniu taśmy samoprzylepnej po obu stronach styku, co powoduje, że instalacja otuliny na rurze jest nie tylko szybka, ale i trwała. Kolejną zaletą otuliny AF/Armaflex są jej bardzo dobre właściwości ogniowe. Materiał, z którego wykonano tę izolację jest niezapalny, niekapiący oraz samogasnący. Dzięki temu, nawet w tak ekstremalnej sytuacji, jaką jest pożar, mamy gwarancję, że otulina AF/Armaflex nie spowoduje dalszego rozprzestrzeniania ognia.

 

AF/Armaflex - nie tylko izolacja

Jednak AF/Armaflex, to nie tylko sama izolacja. Firma Armacell zapewnia nam cały system z kompletną gamą rozwiązań, począwszy od uchwytów do rur Armafix oraz taśm i pasów AF/Armaflex aż po systemy osłon Arma-Check, pozwalających znacznie zwiększyć wytrzymałość mechaniczną samej izolacji. Dodatkowo firma Armacell posiada w swojej ofercie różnego rodzaju produkty pomagające w montażu oraz konserwacji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o AF/Armaflex. Wymienić tu można choćby klej Armaflex 520, farbę ochronną Armafinish 99 czy w końcu płyn czyszczący Armaflex pozwalający utrzymać izolację w jak najlepszej formie przez długi czas.

 

 

 

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >