Szkło laminowane zapewniające komfort akustyczny

Szkło laminowane zapewniające komfort akustyczny

Szkło laminowane o wysokiej izolacyjności akustycznej – otrzymało prestiżowy Znak Jakości Akustycznej (Quiet Mark) przyznawany przez brytyjskie Towarzystwo ds. Ograniczania Hałasu (Noise Abatement Society). Wyróżnienie potwierdza zalety szkła Pilkington Optiphon™ w zakresie zapewnienia komfortu akustycznego w budynkach.

 

Przyznawany od 2012 r. Znak Jakości Akustycznej (Quiet Mark) to wyróżnienie, które ma wspierać rozwój technologiczny produktów dźwiękochłonnych i generujących minimalny poziom hałasu. W 2013 r. Towarzystwo ds. Ograniczania Hałasu (Noise Abatement Society) nagrodziło kilkadziesiąt „cichych” produktów w ponad 30-tu kategoriach obejmujących m.in. sprzęty gospodarstwa domowego oraz materiały budowlane i wykończeniowe np. dźwiękochłonne drzwi, materiały izolacyjne i przeszklenia. Wyróżnione rozwiązania posłużyły do zaprojektowania wzorcowego Cichego Domu (Quiet House), który był prezentowany na znanej brytyjskiej wystawie Dom Idealny (Ideal House Show). W oknach modelowego domu wykorzystano szkło Pilkington Optiphon™ nagrodzone Znakiem Jakości Akustycznej w kategorii „Przeszklenia akustyczne”.


Szkło Pilkington Optiphon™ jest bezpiecznym laminowanym szkłem dźwiękochłonnym, które łączy doskonałe parametry izolacyjności dźwiękowej z wymogami bezpieczeństwa i dobrym poziomem doświetlenia wnętrz światłem dziennym. Zakładany dla danego projektu poziom dźwiękochłonności można uzyskać łącząc dwie lub więcej tafli szkła o zróżnicowanej grubości jedną lub kilkoma warstwami folii akustycznej o minimalnej grubości 0,76 mm. Zastosowanie szyb zespolonych o bardzo wysokiej wartości współczynnika tłumienia hałasu Rw (do ponad 50 dB) z wykorzystaniem szkła Pilkington Optiphon™ pozwala ograniczyć nawet największy huk.

 

Czytaj również: Weryfikacja styropianu na podstawie jego wagi

 


 

„Poziom hałasu w krajach Europy Zachodniej jest oceniany przez Światową Organizację Zdrowia jako drugi, po zanieczyszczeniu powietrza, czynnik o najbardziej negatywnym wpływie na zdrowie człowieka. Ciągle zwiększające się natężenie ruchu drogowego i powietrznego, rozwój autostrad, hałas generowany przez pociągi czy fabryki może być bardzo szkodliwy. Dlatego tak ważne jest stosowanie rozwiązań pozwalających w skuteczny i efektywny sposób ograniczyć poziom hałasu, na który jesteśmy na co dzień narażeni. W przypadku szyb takim rozwiązaniem jest dźwiękochłonne szkło Pilkington Optiphon™ sprawdzające się zarówno w przeszkleniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych” – mówi Andy McDowell, Dyrektor Handlowy, Pilkington United Kingdom Limited.


„Szkło Pilkington Optiphon™ zasłużyło na nasze wyróżnienie” – komentuje Poppy Elliot, Dyrektor Zarządzający Quiet Mark. „Dźwiękochłonne właściwości tego szkła doskonale wpisały się w koncepcję naszego modelowego domu prezentowanego na wystawie Ideal Home Show. Goście zwiedzający Quiet House zauważyli ogromną różnicę między poziomem hałasu wewnątrz pomieszczeń, z przeszkleniami od podłogi do sufitu ze szkła Pilkington Optiphon™, a natężeniem hałasu na zewnątrz.”

 

Czytaj również: Częstochowskie szkło najlepsze do biurowców


Szkło Pilkington Optiphon™ można stosować w przeszkleniach pojedynczych lub w postaci szyb zespolonych. W tym drugim przypadku szkło dźwiękochłonne można łączyć z innymi produktami marki Pilkington dla uzyskania dodatkowych funkcji np. ochrony przed słońcem, izolacji termicznej, właściwości samoczyszczących itd.

Źródło: Effective Public Relations / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >