Centrale wentylacyjne: centrale firmy Dospel znajdują się w czołówce produktów energooszczędnych

Centrale wentylacyjne: centrale firmy Dospel znajdują się w czołówce produktów energooszczędnych

Flagowy produkt - centrala DAYTONA - jest sercem sytemu wentylacyjnego automatycznie i bezszelestnie dbającą o właściwy przepływ powietrza w nowoczesnym domu.

Najnowsza generacja rekuperatorów firmy Dospel tworzy nowe trendy w branży wentylacyjnej. Firma odpowiadając potrzebom swoich klientów wciąż ulepsza swoje produkty wprowadzając innowacyjne, opatentowane rozwiązania. Flagowy produkt - centrala DAYTONA - jest sercem sytemu wentylacyjnego automatycznie i bezszelestnie dbającą o właściwy przepływ powietrza w nowoczesnym domu. Zapewnia ona bezpieczeństwo użytkowania, funkcjonalność i niezawodność w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami pracy.

Nowością w budowie rekuperatorów DAYTONA jest zastosowanie silników na prąd stały. Takie innowacyjne rozwiązanie znacznie zmniejszyło zużycie prądu, sprawiając iż centrale firmy Dospel znajdują się w czołówce produktów energooszczędnych. Dobowy koszt korzystania z centrali to wydatek jedynie 10 gr, czyli nie więcej niż zapłacimy za… pudełko zapałek!

Tak ekonomiczne urządzenie stworzyli specjaliści firmy Dospel. W celu poprawienia parametrów pracy wnętrze centrali DAYTONA wyprofilowano kształtkami styropianowymi, zapewniającymi sztywność i doskonałą izolację cieplną. Obudowa zewnętrzna wykonana została z tworzywa ABS, co nie tylko wpłynęło na redukcję masy centrali, ale przede wszystkim znacznie zwiększyło sprawność odzysku ciepła – aż do 95%.

Pomimo tak zaawansowanej technologii korzystanie z centrali DAYTONA nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Rekuperator firmy Dospel cechuje prostota instalacji dzięki możliwości zmiany ustawienia króćców z poziomego na pionowy. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane przy projektowaniu centrali DAYTONA pozwoliły na wydzielenie części obsługowej (prosta wymiana filtrów) i części serwisowej (w razie konieczności naprawa trwa maksymalnie 10 minut!). DAYTONA została także wyposażona w nowoczesny moduł sterujący, który umożliwia podłączenie centrali do instalacji “inteligentnego domu”. Wbudowany programator pozwala na automatyczną zmianę parametrów zgodnie z potrzebami i znacznie przyczynia się do dodatkowej oszczędności energii.

Firma Dospel tworzy rozwiązania przyjazne dla użytkownika, niespotykane dotychczas w tego typu urządzeniach. DAYTONA wysuwa się na czoło najbezpieczniejszych produktów w swojej klasie. Ograniczony dostęp oraz odizolowanie podzespołów elektrycznych od części “obsługowej” centrali sprawia, że podczas wymiany filtrów zostało zniwelowane ryzyko porażenia prądem.


Ważna cechą centrali DAYTONA jest ich kompatybilność z Gruntowym Wymiennikiem Ciepła firmy Dospel. GWC dodatkowo chroni rekuperator przed zamarznięciem, ale przede wszystkim znacząco wpływa na obniżenie kosztów jego eksploatacji (brak konieczności wstępnego nagrzewania powietrza, np. nagrzewnicą elektryczną). Elementy te wspólnie tworzą wyjątkowy system Comfort Max. To innowacyjne rozwiązanie docenili fachowcy branży wentylacyjnej przyznając firmie Dospel Złoty Medal MPT na targach Budma 2007.

Nareszcie komfort w naszym domu jest na wyciagnięcie ręki. Świeże powietrze, oszczędność energii i niskie rachunki za prąd zapewni nam wyjątkowe urządzenie – DAYTONA firmy Dospel. Od dziś możemy kontrolować ilość wymienianego powietrza dostosowując intensywność wentylacji do naszych indywidualnych potrzeb. I to za ile? Za koszt pudełka zapałek…

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Brama automatyczna: jak odpowiednio dobrać napęd d... Liczba postów: 21 Grupa: Budowa i re... Co do napędów do bram, to z czystym sumieniem mogę polecić Wam firmę https://www.bramtech.com.pl/napedy-do-br am . Mają w swojej ofercie napędy do chyba każdego....
  • Odnawiamy elewację domu - farba, tynk ozdobny a mo... Liczba postów: 9 Grupa: Budowa i re... Tynki dekoracyjne są okej, jest kilka marek które moim zdaniem ładnie się prezentują. Do tego dobrym pomysłem jest przełamaie ściany, obejścia, narożnika domu k...
  • Własna firma Liczba postów: 74 Grupa: Firmy budow... Chciałabym wykonać lista mailingowa. Szukam firmy, która pomoże stworzyć taką listę. Zależy mi na szybkim terminie i atrakcyjnej cenie. Do tej pory wyszukałam w...
  • Co sadzicie o Natur Eko Dom? Liczba postów: 122 Grupa: Firmy budow... Pan Guliński w końcu trafił do telewizji. Gratulujemy. https://uwaga.tvn.pl/report aze,2671,n/domy-z-bali-klienci-mowia-ze- zostali-oszukani-przez-dariusza-g,3306.. .
  • Szkolenia Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... Interesuje mnie szkolenie dostęp do informacji publicznej . Szkoleń na rynku jest naprawdę całkiem sporo i moim zdaniem każdy powinien wybierać dla siebie właśc...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17912 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 61

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >