Jak się chronić przed włamywaczami?

Jak się chronić przed włamywaczami?

Okres świąteczny to czas odpoczynku oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Często opuszczamy swoje domy, aby móc świętować z najbliższymi. Część z nas wykorzystuje też ten okres jako doskonałą okazję na wyjazd, np. na narty. Opuszczając nasze domy pamiętajmy o ich właściwym zabezpieczeniu. Nieobecność domowników podczas dni świątecznych to idealna okazja dla włamywaczy. Czytaj dalej

Liczba kradzieży z włamaniem spada z roku na rok, lecz wciąż jest to ponad 100.000 rocznie.  Z czego ponad 20.000 to włamania do domów i mieszkań.  Trzeba pamiętać, że policja, nawet ta najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeśli sami nie zadbamy o nie w odpowiedni sposób.  Wiedząc jak właściwie zabezpieczyć swój dom, zmniejszamy tym samym prawdopodobieństwo, że nasz dorobek życia stanie się celem włamywaczy. Warto zwrócić uwagę, że im złodziej więcej czasu musi poświęcić na pokonanie zabezpieczeń, tym częściej rezygnuje.Jak zapobiegać?

Stosowanie kilku prostych zasad pozwoli na uniknięcie niemiłej niespodzianki po powrocie ze świątecznych wyjazdów.
Najłatwiej poprosić o pomoc sąsiadów lub zaufanego znajomego.  Bieżące wyjmowanie listów ze skrzynki, zapalanie światła w domu czy zasłanianie firanek/rolet - to pierwszy znak, że właściciele czuwają. Sąsiedzka opieka okazuje się jednak często niewystarczająca. Pomyśl o stałych zabezpieczeniach, które mogą powstrzymać złodzieja, np.:


-    solidne drzwi wejściowe do mieszkania (dobry skutek dają drzwi podwójne)

-    dobre, atestowane zamki

-    system alarmowy

-    blokady antywłamaniowe, które wzmacniają drzwi i okna a szczególnie tabliczka z informacją, że obiekt jest chroniony i monitorowany...Jak wybrać firmę ochroniarską?

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi jest zatrudnienie firmy ochroniarskiej. W dzisiejszych czasach powierzenie bezpieczeństwa swojego oraz najbliższych w ręce specjalistów staje się normą. Miesięczny koszt monitorowania obiektu jest niewielki w porównaniu z poczuciem bezpieczeństwa   jakie zapewnia profesjonalna firma.
Często klienci przy wyborze ochrony na pierwszym miejscu stawiają cenę usług – to błąd, ponieważ na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Zapewnienie wysokiej jakości usług wiąże się z wieloma kosztownymi procesami (dobrzy wyselekcjonowani fachowcy, najlepszy, najnowocześniejszy sprzęt; elektroniczny, informatyczny, motoryzacyjny, współpraca z najlepszymi dostawcami materiałów i usług, itp.) - zauważa Małgorzata Miklin z firmy G4S, jednej z największych w Polsce firm chroniących bezpieczeństwo  - W kwestii wyboru firmy dbającej o bezpieczeństwo należy się kierować przede wszystkim doświadczeniem tej firmy, posiadanymi pozwoleniami, koncesjami, certyfikatami oraz zatrudnianą w niej kadrą pracowników. G4S posiada międzynarodowe, wieloletnie doświadczenie (także i w Polsce), posiada koncesję MSWiA, oraz certyfikaty ISO i AQAP oraz Certyfikat Jakości Usług Ochrony PZP Ochrona. Statystyki pokazują, że już samo oznakowanie posesji w postaci naklejki na bramie ma działanie prewencyjne  – dodaje Małgorzata Miklin.

 

 

System alarmowy

Założenie systemu alarmowego, który w razie próby włamania wyśle sygnał do centrali powoduje,  że w ciągu kilku minut najbliższy patrol zjawi się pod naszym domem skutecznie odstraszając złodziei. Jeśli masz system alarmowy upewnij się, że działa on poprawnie. Aby system alarmowy spełniał swoją funkcję – czyli chronił nasz dom - należy utrzymywać w stałej dobrej sprawności technicznej poprzez zapewnieni okresowych czynności konserwacyjnych dokonywanych, nie rzadziej niż co 3 miesiące, przez uprawnionego specjalistę. Poprawność działania systemu alarmowego pomiędzy konserwacjami należy sprawdzać poprzez wprowadzanie go dyskretnie w tryb alarmowy - sprawdzenia dokonuje się po uprzednim powiadomieniu Centrum Operacyjnego podając kod identyfikacyjny. Jeśli zaufany sąsiad dostanie od nas klucze do naszego domu na czas wyjazdu, a nasze mienie jest chronione monitoringiem, sąsiada należy przeszkolić z użytkowania systemu alarmowego oraz upoważnić do kontaktów z firmą zajmującą się ochroną domu, aby w razie, gdy alarm niechcący się uruchomi, mógł odwołać Załogę Interwencyjną – upoważnienie takie może być okresowe.


Pamiętaj:

1.    zamknij wszystkie okna na czas wyjazdu

2.    gotówkę, dokumenty oraz cenne przedmioty np. biżuterię trzymaj w skrytce/sejfie (lub wynajmij na czas urlopu skrytkę w banku)

3.    Zanotuj na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością).

4.    poproś o pomoc sąsiadów (włączanie świateł, odbieranie poczty, usuwanie ulotek sprzed drzwi itp.)

5.    zamontuj w drzwiach zamki  posiadające atesty

6.    jeżeli przed urlopem zauważyłeś nietypowe zachowania nieznajomych krążących wokół Twojego domu – zgłoś to Policji!!!

7.    zainstaluj system alarmowy w domu

8.    ubezpiecz mieszkanie od kradzieży

9.    nie zostawiaj na sekretarce automatycznej nagrania z informacją: „jesteśmy na wakacjach, wrócimy za 2 tygodnie”

10.    nie opowiadaj podczas urlopu nowo poznanym osobom - co pozostawiłeś w swoim mieszkaniu i nie podawaj adresu

 

 

Liczba kradzieży z włamaniem spada z roku na rok, lecz wciąż jest to ponad 100.000 rocznie.  Z czego ponad 20.000 to włamania do domów i mieszkań.  Trzeba pamiętać, że policja, nawet ta najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeśli sami nie zadbamy o nie w odpowiedni sposób.  Wiedząc jak właściwie zabezpieczyć swój dom, zmniejszamy tym samym prawdopodobieństwo, że nasz dorobek życia stanie się celem włamywaczy. Warto zwrócić uwagę, że im złodziej więcej czasu musi poświęcić na pokonanie zabezpieczeń, tym częściej rezygnuje.

 

Jak zapobiegać?

 

Stosowanie kilku prostych zasad pozwoli na uniknięcie niemiłej niespodzianki po powrocie ze świątecznych wyjazdów.

Najłatwiej poprosić o pomoc sąsiadów lub zaufanego znajomego.  Bieżące wyjmowanie listów ze skrzynki, zapalanie światła w domu czy zasłanianie firanek/rolet - to pierwszy znak, że właściciele czuwają.

Sąsiedzka opieka okazuje się jednak często niewystarczająca. Pomyśl o stałych zabezpieczeniach, które mogą powstrzymać złodzieja, np.:

-          solidne drzwi wejściowe do mieszkania (dobry skutek dają drzwi podwójne)

-          dobre, atestowane zamki

-          system alarmowy

-          blokady antywłamaniowe, które wzmacniają drzwi i okna

a szczególnie tabliczka z informacją, że obiekt jest chroniony i monitorowany...

 

Jak wybrać firmę ochroniarską?

 

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi jest zatrudnienie firmy ochroniarskiej. W dzisiejszych czasach powierzenie bezpieczeństwa swojego oraz najbliższych w ręce specjalistów staje się normą. Miesięczny koszt monitorowania obiektu jest niewielki w porównaniu z poczuciem bezpieczeństwa   jakie zapewnia profesjonalna firma.

Często klienci przy wyborze ochrony na pierwszym miejscu stawiają cenę usług – to błąd, ponieważ na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Zapewnienie wysokiej jakości usług wiąże się z wieloma kosztownymi procesami (dobrzy wyselekcjonowani fachowcy, najlepszy, najnowocześniejszy sprzęt; elektroniczny, informatyczny, motoryzacyjny, współpraca z najlepszymi dostawcami materiałów
i usług, itp.)
- zauważa Małgorzata Miklin z firmy G4S, jednej z największych w Polsce firm chroniących bezpieczeństwo  - W kwestii wyboru firmy dbającej o bezpieczeństwo należy się kierować przede wszystkim doświadczeniem tej firmy, posiadanymi pozwoleniami, koncesjami, certyfikatami oraz zatrudnianą w niej kadrą pracowników. G4S posiada międzynarodowe, wieloletnie doświadczenie (także i w Polsce), posiada koncesję MSWiA, oraz certyfikaty ISO i AQAP oraz Certyfikat Jakości Usług Ochrony PZP Ochrona. Statystyki pokazują, że już samo oznakowanie posesji w postaci naklejki na bramie ma działanie prewencyjne  – dodaje Małgorzata Miklin. 

 

System alarmowy

 

Założenie systemu alarmowego, który w razie próby włamania wyśle sygnał do centrali powoduje,  że w ciągu kilku minut najbliższy patrol zjawi się pod naszym domem skutecznie odstraszając złodziei.

Jeśli masz system alarmowy upewnij się, że działa on poprawnie. Aby system alarmowy spełniał swoją funkcję – czyli chronił nasz dom - należy utrzymywać w stałej dobrej sprawności technicznej poprzez zapewnienie okresowych czynności konserwacyjnych dokonywanych, nie rzadziej niż co
3 miesiące, przez uprawnionego specjalistę. Poprawność działania systemu alarmowego pomiędzy konserwacjami należy sprawdzać poprzez wprowadzanie go dyskretnie w tryb alarmowy - sprawdzenia dokonuje się po uprzednim powiadomieniu Centrum Operacyjnego podając kod identyfikacyjny.

Jeśli zaufany sąsiad dostanie od nas klucze do naszego domu na czas wyjazdu, a nasze mienie jest chronione monitoringiem, sąsiada należy przeszkolić z użytkowania systemu alarmowego oraz upoważnić do kontaktów z firmą zajmującą się ochroną domu, aby w razie, gdy alarm niechcący się uruchomi, mógł odwołać Załogę Interwencyjną – upoważnienie takie może być okresowe.

 

 

Pamiętaj:

 

1.      zamknij wszystkie okna na czas wyjazdu

2.      gotówkę, dokumenty oraz cenne przedmioty np. biżuterię trzymaj w skrytce/sejfie (lub wynajmij na czas urlopu skrytkę w banku)

3.      Zanotuj na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością).

4.      poproś o pomoc sąsiadów (włączanie świateł, odbieranie poczty, usuwanie ulotek sprzed drzwi itp.)

5.      zamontuj w drzwiach zamki  posiadające atesty

6.      jeżeli przed urlopem zauważyłeś nietypowe zachowania nieznajomych krążących wokół Twojego domu – zgłoś to Policji!!!

7.      zainstaluj system alarmowy w domu

8.      ubezpiecz mieszkanie od kradzieży

9.      nie zostawiaj na sekretarce automatycznej nagrania z informacją: „jesteśmy na wakacjach, wrócimy za 2 tygodnie”

10.   nie opowiadaj podczas urlopu nowo poznanym osobom - co pozostawiłeś w swoim mieszkaniu i nie podawaj adresu

 

 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 189 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, Pokój dziecka jest miejscem intensywnych zabaw. Dlatego do malowania ścian warto zastosować farbę, która pozwoli na łatwe, szybki i skuteczne....
  • Podłogi Liczba postów: 231 Grupa: Robimy stro... A co powiecie o podłogach panelowych oraz bambusowych z drewna egzotycznego? Bo moim zdaniem prezentują się równie fajnie i ciekawie, są ponadczasowe ,a ich sze...
  • Tajniki ocieplania domu Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... ja osobiście polecam system ociepleń FAST, posiadam już od ponad 10 lat na styropianie 12mm i nic się nie dzieje :D
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 353 Grupa: Robimy stro... Najbardziej preferuję deskę barlinecką, to najlepszy wybór jeżeli chodzi o podłogi drewniane. https://podlogi24.net.pl/
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 247 Grupa: Firmy budow... Światowa gospodarka powoli odchodzi od pozyskiwania węgla kamiennego na rzecz innych, bardziej ekologicznych źródeł energii. To przekłada się na coraz mniejsze....
  • blacha trapezowa Liczba postów: 138 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >