Jakie jest idealne miejsce pracy?

Jakie jest idealne miejsce pracy?

Organizacja wydajnego i bezpiecznego miejsca pracy stanowi wyzwanie dla majsterkowiczów i pracodawców. Rozwiązaniem tak dla amatorów, jak i profesjonalistów, jest dostosowany do indywidualnych potrzeb stół roboczy z aluminiowych profili konstrukcyjnych.

 

Wykonując pracę w odpowiednio przystosowanym do tego środowisku, będziemy to robić nie tylko wydajniej, ale i z większą przyjemnością. Brak ergonomicznej konstrukcji jest wadą wielu produktów. Rozwiązaniem problemu nieefektywnego miejsca pracy może być wykonanie stanowiska roboczego w systemie profili aluminiowych, które mają niemal nieograniczone możliwości konstrukcyjne.

 

 

 

Stanowisko dobrze dopasowane

Termin ergonomia stworzył w latach 50. XIX stulecia przyrodnik Wojciech Jastrzębowski. Wyrażenie pochodzi od dwóch greckich słów: ergon (praca) i nomos (prawo, zasada). Jako nauka, ergonomia zaczęła kształtować się na przełomie XIX i XX wieku. Jedna z pierwszych prób wdrożenia jej zasad w życie polegała na zoptymalizowaniu wielkości łopaty do przesypywanego materiału, tak by całość nie była dla pracownika zbyt ciężka. Współcześnie ta interdyscyplinarna dziedzina nauki ma na celu nie tylko zwiększanie wydajności pracy. Zajmuje się przede wszystkim dostosowaniem jej warunków do możliwości psychofizycznych człowieka, tak abyśmy mogli pracować możliwie najmniejszym kosztem biologicznym.

 

Czytaj również: Lekki strop betonowy

 

Doskonałym przykładem zastosowania reguł ergonomii w miejscu pracy są stanowiska robocze wykonane z aluminiowych profili konstrukcyjnych. – Wykorzystując możliwości systemu KANYA, możemy wykonać stół idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika lub stół regulowany, który dostosujemy do potrzeb kilku pracowników zmianowych – mówi Sylwiusz Żak, kierownik działu Tabal KANYA, który oferuje systemy nowoczesnych aluminiowych profili konstrukcyjnych. Dopasowanie stanowiska rozumiemy szeroko: od zamontowania blatów na odpowiedniej wysokości (którą można później regulować), po wykonanie dowolnej ilości półek, zastosowanie części ruchomych oraz pełne dopasowanie stołu do wszystkich elementów wykorzystywanych w czasie pracy. Stanowiska można zaprojektować tak, by po zestawieniu ze sobą tworzyły linię produkcyjną.

 

 

Stoły robocze

Najprostszym, a jednocześnie najbardziej rozpowszechnionym stanowiskiem roboczym są stoły. Ich największą zaletą jest uniwersalność. – Potencjalny wachlarz zastosowań takiego stanowiska jest bardzo szeroki: od gastronomii po elektronikę. Stoły robocze nadają się świetnie zarówno do czynności związanych z produkcją, jak i montażem czy pakowaniem mówi Sylwiusz Żak. Przy niewielkiej masie posiadają stosunkowo dużą nośność, zachowując jednocześnie niezbędną sztywność. Co ważniejsze, stoły mogą być montowane na kółkach, nóżkach lub ustawione bezpośrednio na profilu w zależności od potrzeb. Dzięki wysokiej precyzji wykonania, stoły z aluminium są niezwykle stabilne i trwałe, dlatego nadają się również do wykonywania prac wymagających dużej precyzji.

 

Czytaj również: Pustak z wełną mineralną


 Twój warsztat

Zindywidualizowany stół roboczy może być z powodzeniem wykorzystywany również w niewielkich warsztatach zawodowych majsterkowiczów. Jest to rozwiązanie dobre nie tylko ze względu na ergonomię pracy, ale i oszczędność przestrzeni.   Kształt i rozmiary stołu można dopasować do wielkości pomieszczenia, jakim dysponujemy – podpowiada kierownik działu KANYA. Dlatego, nawet jeśli nasz warsztat jest stosunkowo nieduży, profile konstrukcyjne pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Podobnie jest z przestrzenią na narzędzia. Każdy majsterkowicz posiada ich własny zestaw oraz wie, jak ważne jest utrzymanie porządku w przyborach do pracy. Spersonalizowany stół roboczy pozwoli na schludne przechowywanie narzędzi, tak by zawsze znajdowały się w zasięgu ręki.

 

 

Kluczem do stworzenia ergonomicznego stanowiska roboczego jest odpowiedni projekt. – To właśnie na etapie projektowania, w porozumieniu z klientem, ustalamy wszystkie szczegóły – mówi Sylwiusz Żak. Punktem wyjścia może być odręczny szkic lub słowny opis. – Dysponujemy oprogramowaniem CAD 2D i 3D, dlatego możemy przygotować dokumentację w formie elektronicznej, jak i wizualizację – dodaje. Projektowanie wspomagane komputerowo ma jeszcze jedną zaletę. Każdy stół roboczy jest z założenia inaczej wykorzystywany. Inny będzie stół wykorzystywany na budowie, inny w zaciszu niewielkiego warsztatu. Projekt CAD umożliwia wgląd nie tylko w zarys projektu, ale i w jego detale, dzięki czemu każdy może mieć kontrolę nad końcowym rozwiązaniem.  

 

Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czas na remont Liczba postów: 104 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, do wygładzenia ścian warto zastosować elastyczną i odporną na pękanie gładź. Rekomenduję wybór Śnieżka Acryl-Putz ST10. Gładź może być aplikow...
  • Budowa maszyn Liczba postów: 369 Grupa: Firmy budow... Czy możecie polecić firmę, która posiada w ofercie maszyny do obróbki metali? Zależy mi także na serwisie maszyn. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Pol-...
  • remont maszyn przemysłowych Liczba postów: 6 Grupa: Firmy budow... Jeżeli interesuje Was temat folowników - podsyłam pomocny artykuł https://www.iloggo.pl/serwis-falownikow/
  • Na czym oszczędzić przy projekcie i wykończeniu do... Liczba postów: 6 Grupa: Firmy budow... Każdy budowlane wie jak ważne, jest posiadanie rusztowania na przykład do elewacji. Są jednak sytuacje kiedy rusztowania niestety nie posiadamy a dostaliśmy zle...
  • Własna firma Liczba postów: 73 Grupa: Firmy budow... Polecam kontenery biurowe, bo bardzo praktyczne rozwiązanie, mój szef jest zadowolony, dla mnie do obsługiwania klientów jest wystarczająca ilość miejsca.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17898 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 108

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >