Okna zmieniają radykalnie wygląd domu

Okna zmieniają radykalnie wygląd domu

Decyzja o radykalnej zmianie wyglądu domu i generalny remont wiązały się z koniecznością wyburzenia ścian i wymiany kilku małych okien na jedno duże. Czytaj dalej

 

 

Już po remoncie: drzwi balkonowe z okuciami Roto Patio Life i radykalna metamorfoza wnętrza: salon połączony z tarasem i ogrodem.

 

 

Wnętrze domu przed remontem: drzwi balkonowe i dwa pojedyncze okna: nawet w słoneczny dzień do pokoju wpadało niewiele światła. Zdjęcia Roto

 

Czytaj również: Jak ochronić się przed owadami


 

 

 

Ekspert radzi: duże przeszklenia diametralnie zmienią dom

W tradycyjnych, polskich domach wyjście na taras charakteryzuje się zwykle wąskimi drzwiami balkonowymi umieszczonymi w sąsiedztwie okien o niewielkich rozmiarach. Nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne, szczególnie w wiosenne i letnie miesiące. Wygląd i komfort użytkowania całego budynku można diametralnie zmienić, decydując się na bardziej radykalne kroki niż standardowy remont: pojedyncze okna i drzwi balkonowe można zastąpić jednym, dużym przeszkleniem w postaci trasowych drzwi przesuwnych z niskim, wpuszczanym w podłogę progiem. W ten sposób cała ściana stanie się ogromnym oknem, tworzącym komfortowe i szerokie przejście pozbawione barier. Takie rozwiązania unowocześnią wygląd domu zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Duże przeszklenia pozwolą doświetlić i rozjaśnić wnętrze i nawet z niewielkich pomieszczeń stworzyć luksusowy salon. Latem szeroko otwarte drzwi tarasowe dadzą poczucie komfortu i swobody, tworząc z tarasu naturalne przedłużenie domu. Z kolei w chłodniejsze dni duże przeszklenia umożliwią podziwianie krajobrazu za oknem wprost z fotela. Taka zmiana pozwoli osiągnąć spektakularne efekty wizualne i użytkowe.

 

 

Patio Life – wielkie przeszklenia z wygodną obsługą

Okucia Patio Life to prawdziwi siłacze zdolni dźwigać skrzydła o masie nawet do 400 kg! System przeznaczony jest do tarasowych drzwi przesuwnych – idealnych do łączenia domu z ogrodem. Okucia mogą otwierać nie tylko skrzydła ciężkie, ale też bardzo szerokie – bo mierzące nawet 3225 mm i wysokie na 2670 mm. To prawdziwe wrota – i da się je przesuwać jednym palcem, bo zamiast skrzydła podczas otwierania lub zamykania unoszone są i opuszczane jedynie uszczelki. To nie koniec udogodnień dla użytkowników. System wyposażony jest w dodatkowe, antywłamaniowe ryglujące rolki, które utrudniają włamywaczom podważenie skrzydła. Co ważniejsze nawet zaryglowane skrzydło, dzięki systemowi ukrytej mikrowentylacji, pozwala na bezpieczne wietrzenie pomieszczenia!

 

Czytaj również: Szczelne montowanie okien


 

 

Dom i ogród idealnie połączone

Gdy na zewnątrz robi się ciepło, marzymy, by nasz taras stał się letnim pokojem, do którego możemy przejść nie napotykając żadnych przeszkód. Z kolei w chłodniejsze dni chcielibyśmy cieszyć się pięknym widokiem ogrodu bez wychodzenia z ciepłego domu. Takie możliwości dosłownie i w przenośni otwierają przed nami duże przeszklenia w postaci drzwi tarasowych z okuciami firmy Roto.

 

Czytaj również: Moda na okna tarasowe


 

Harmonijne otwieranie

System okuć Roto Patio 6080 przeznaczony jest do tarasowych drzwi harmonijkowych. Zalety tego systemu to przede wszystkim możliwość uzyskania przejścia o wyjątkowo dużej szerokości – aż do 6 metrów w świetle otworu! To pozwala praktycznie zmienić jedną ścianę domu w rozsuwane drzwi i otwierać je szeroko, gdy tylko mamy na to ochotę. Harmonijkowe skrzydła składają się jedno przy drugim, dlatego nawet rozsunięte nie zabierają zbyt dużo miejsca. Również problem wielkości skrzydeł został rozwiązany – każde z nich może ważyć 80 kg.

 

 

Mimo znacznego ciężaru całej harmonijki obsługa okna jest bardzo prosta i można to zrobić jedną ręką! Patio 6080 zawdzięcza to wyjątkowo stabilnym wózkom jezdnym i łożyskom igiełkowym, dzięki którym drzwi naprawdę bardzo lekko się przesuwa. Ale to nie wszystko. Zawiasy łączące skrzydła są lakierowane proszkowo i tak skonstruowane, by ich mocowanie nie było widoczne. To wpływa na ich elegancki wygląd, a dodatkowo zwiększa odporność antywłamaniową całego systemu. Okucia umożliwiają także umieszczenie niezależnego od harmonijki skrzydła rozwierno-uchylnego, które pozwala na wygodne wietrzenie pomieszczenia bez konieczności rozsuwania całości. Takie skrzydło na co dzień pełni więc funkcję klasycznych drzwi balkonowych.

 


 

 

 

Niskie progi

Jedną z najważniejszych zalet okien z okuciami Patio 6080 jest bardzo niski próg, wyposażony w doskonałą izolację termiczną, a także wzmocnione uszczelnienie chroniące przed dostępem wilgoci do pomieszczenia. Szyna jezdna jest też zabezpieczona przed przenikaniem do jej wnętrza zanieczyszczeń – co jest bardzo ważne dla sprawnego działania okna.

 

Niskie progi to specjalność Roto, które dba w ten sposób o komfort, a także o bezpieczeństwo dzieci, osób niepełnosprawnych oraz starszych. Przez taki niski próg z powodzeniem przejedzie wózek inwalidzki czy dziecięcy, nie potknie się tu też rozbiegany maluch ani też osoba poruszająca się na przykład o kulach. Tworzenie rozwiązań z niskimi progami, nie utrudniającymi komunikacji pomiędzy domem a ogrodem, umożliwia zgodny z normą DIN 18030 system progowy BKV Eifel TB, przeznaczony do budownictwa bez barier, z doskonałą izolacją termiczną oraz uszczelnieniami chroniącymi przed wilgocią i wodą. W niski próg wyposażone jest również inny system okuć Roto – Patio Life, przeznaczony do wielkoformatowych drzwi przesuwnych.

 

 

Źródło: Roto / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 80

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >