Pokrycie dachowe: jaką blachę dachową wybrać

Pokrycie dachowe: jaką blachę dachową wybrać

Idealny dach powinien być ozdobą każdego budynku, ale przede wszystkim zapewniać mu ochronę. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wybrać takie pokrycie dachowe, które będzie wyjątkowo wytrzymałe zarówno na negatywne działanie warunków atmosferycznych, jak i korozję. W bogatej ofercie firmy Plannja każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Czytaj dalej

Pokrycie dachowe musi sprawdzać się w każdych warunkach. Wypróbowane w skandynawskim klimacie blachy dachowe firmy Plannja są odporne na intensywne opady deszczu i śniegu, silny wiatr, zalegający śnieg, wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV.

 

 

Mocna blacha
Cechą decydującą o trwałości wyrobów szwedzkiego producenta jest wysoka jakość materiału, jaki został użyty do ich wykonania. Pokrycia dachowe powstają z żelaza, które uzyskiwane jest z naturalnie czystych rud występujących w Szwecji. Blacha zostaje zabezpieczona wielowarstwową powłoką ochronną, dzięki czemu charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Zastosowanie unikalnego systemu Plannja Hard Coat Satyna sprawia, że pokrycie dachowe z blachy sprawdza się w każdych warunkach klimatycznych.

W ofercie firmy Plannja znajdziemy wysokiej jakości produkty przeznaczone do krycia dachów: blachodachówki oraz blachy na rąbek stojący. Można je zastosować na każdej powierzchni o nachyleniu większym niż 14 stopni.

Trwałe i łatwe w montażu
W przypadku budynków mieszkalnych i gospodarczych warto zdecydować się na blachodachówkę. W ostatnich latach produkt ten stał się bardzo popularny przede wszystkim dlatego, że bardzo ładnie się prezentuje oraz jest wyjątkowo łatwy w montażu. Firma Plannja

posiada w swojej ofercie sześć rodzajów blachodachówek różniących się od siebie między innymi rozmiarem modułów, które możemy wybierać także pod kątem rozmiaru dachu.

Plannja Regola, Royal, i Regent są produkowane w Szwecji. Profile Regola i Regent posiadają grubszy rdzeń (0,55 mm) i powłokę Plannja Hard Coat 50 Satyna, co pozwoliło na wydłużenie gwarancji do 30 lat. Taki rodzaj pokrycia zapewni trwałość i szczelność naszego dachu przez długie lata.

Plannja Regola – jedyna samonośna blachodachówka
Plannja Regola to jedyna samonośna blachodachówka dostępna na polskim rynku. Jej parametry techniczne pozwalają na zamontowanie na krokwiach o maksymalnym rozstawie do 1200 mm. Pozwala to na duże oszczędności w zużyciu drewna podczas budowy dachu. Specjalnie opracowany kształt tego modelu blachodachówki eliminuje stosowanie łat. Panelowa budowa arkuszy umożliwia cięcie blachy w dowolnym miejscu oraz wykorzystanie pozostałej części do zamontowania na dachu. W przypadku dachów skomplikowanych o złożonym kształcie pozwala ograniczyć odpad z 25% do ok. 5%. Samonośną Regolę możemy zastosować na dachach o nachyleniu większym niż 12 stopni.

 

Uniwersalne rozwiązanie

Do pokrycia dachów o nieregularnym kształcie najlepiej użyć blach na rąbek stojący. Miękki materiał może być w dowolny sposób formowany zarówno na prostych, jak i skomplikowanych dachach. Jego uniwersalność powoduje, że znakomicie się sprawdza zarówno na nowoczesnych, jak i zabytkowych obiektach. W ofercie firmy Plannja znajdziemy dwa rodzaje blach na rąbek stojący: Plannja Emka z rdzeniem stalowym lub aluminiowym oraz panel dachowy Plannja Emka Click. Pierwsza z nich znakomicie się sprawdzi na dachach o nachyleniu większym niż 3,6 stopnia, a druga na powierzchniach o spadzie większym niż 8 stopni.

Poddane wielu próbom w Szwecji blachy firmy Plannja z łatwością sprawdzą się także w polskich warunkach. Dzięki różnorodności oferty każdy znajdzie pokrycie dachowe odpowiednie do danego typu budynku.

Źródło: budnet.pl
Autor: E.C.H.O. Communications/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 954

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >