Schody wewnętrzne Mera: jakie schody do domu wybrać

Schody wewnętrzne Mera: jakie schody do domu wybrać

Przedmiotem działalności spółki Mera jest produkcja i serwis klatek schodowych wewnętrznych , realizowanych w technologii drewnianej , stalowej z wykorzystaniem elementów szkła , metalu i tworzyw sztucznych. Mera jest wiodącym krajowym producentem konstrukcji samonośnych i obłożeń konstrukcji betonowych.W swoim asortymencie posiada kilka rodzajów wysokiej jakości schodów wewnętrznych.

Wysoka jakość schodów Mera opiera się na trzech filarach:

– najwyższa jakość surowców używanych do produkcji, od lat niezmiennie dostarczana przez tych samych dostawców,
– wykwalifikowana stała kadra, z dziesięcioletnim doświadczeniem w realizacji przeróżnych projektów schodów,
– nowoczesny park maszynowy.

W swojej ofercie firma Mera posiada:

Schody policzkowe

są klasycznym i sprawdzonym od lat rozwiązaniem, w którym stopnie są umieszczone za pomocą wyfrezowań w dwóch policzkach nośnych z drewna masywnego.  Gwarantuje to stabilne wykonanie schodów oraz daje możliwość prezentacji piękna usłojenia i barwy naturalnego drewna.

 

Schody Mera nadają pomieszczeniu, w którym się znajdują, dodatkowe wrażenie nastroju domowego ciepła i przytulności.

 

Schody osiodłane

Podstawą konstrukcji tego rodzaju schodów są dwa policzki z masywnego drewna, jednakże, w odróżnieniu od schodów policzkowych klasycznych, stopnie są tu nakładane na odpowiednio wycięte policzki. W stopniach są także umieszczane tralki, co zapewnia balustradzie stabilność. Schody takie, mimo swego klasycznego wykonania, dobrze harmonizują się z nowoczesnym wystrojem wnętrza, a dodatkową ich zaletą jest możliwość szybkiego i sprawnego montażu i demontażu pojedynczych stopni.

 

 

Schody osiodłane Mera stanowią alternatywę dla poszukujących klasycznych rozwiązań, nie pozbawionych jednocześnie lekkości i nowoczesności.

 

Schody osiodłano-policzkowe

Ten rodzaj schodów jest połączeniem dwóch najczęściej stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych – policzka klasycznego z wyfrezowaniami od zewnątrz biegu schodowego i policzka osiodłanego od strony wewnętrznej. Dzięki temu schody mogą ściśle przylegać do ściany zewnętrznej. Natomiast od wewnątrz stopnie spoczywają na policzku osiodłanym, co dodatkowo nadaje im efektowny wygląd.

 

 

Schody osiodłano-policzkowe Mera są rozwiązaniem uniwersalnym, podnoszącym walory estetyczne każdego wnętrza.

 

 

Schody policzkowo-sztycowe

Są to konstrukcje, w których masywne policzki występują tylko z jednej strony biegu schodowego. Od strony wewnętrznej funkcje policzka nośnego przejmuje masywna szeroka poręcz, do której stopnie są podwieszane za pośrednictwem tralek oraz sztyc z drewna bądź ze stali szlachetnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu schody sprawiają wrażenie przestrzennej lekkości, nie ograniczającej powierzchni pomieszczenia, w którym są zamontowane.

 

Schody policzkowo-sztycowe Mera są odpowiedzią na wymagania klientów ceniących sobie piękno nowoczesnej, przestrzennej i optycznie lekkiej konstrukcji.

 

Stopnie i balustrady na konstrukcji betonowej

W budownictwie często spotyka się schody betonowe, które spełniają swoje zadanie podczas budowy domu.  Po jej zakończeniu należy zdecydować, jaki ostateczny wygląd nadać biegowi schodowemu. Bez wątpienia wykorzystanie stopni i balustrad drewnianych jest rozwiązaniem idealnym, gdyż drewno ożywia i ociepla konstrukcję.

 

Bogaty zestaw materiałów oraz elementów balustrad dają możliwość szerokiego wyboru i dowolnego komponowania wykończenia schodów betonowych, czyniąc z nich istotny element aranżacji wnętrza.

 

Schody z drewna egzotycznego

Poza rodzimymi gatunkami drewna liściastego i iglastego w wykonywaniu schodów znajduje zastosowanie drewno afrykańskie. Może ono służyć jako materiał, który posiada odpowiednie właściwości fi zyczne, a przy tym charakteryzuje się przepięknym głębokim kolorem i strukturą, odmienną od europejskiego drewna.

 

 

Schody Mera z drewna egzotycznego to niezwykle szlachetny i ekskluzywny mebel, dostępny za cenę mniejsza, niż można się tego spodziewać.

 

Schody spiralne

Różnią się znacznie od innych rodzajów schodów. Funkcję nośną spełnia tutaj centralny słup, na którym osadzone są stopnie. Schody, dzięki swej konstrukcji wpisują się w obręb mniejszego lub większego koła, co nie jest bez znaczenia w przypadku, gdy w pomieszczeniu nie dysponujemy większą powierzchnią, na której mogą być ustawione schody. Płynnie wygięta poręcz otacza i zamyka bieg schodowy. Poprzez swój kształt nadaje schodom estetyczny wygląd.

 

 

Spiralne schody Mera to produkt nowoczesny, który jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby odbiorców.  Łączą w sobie estetykę, dynamizm, funkcjonalność i wygodę.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Mera / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Wynajem długoterminowy czy leasing Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... Wynajem długoterminowy jest lepszy pod kątem bezpieczeństwa. Nie masz konieczności wykupu. Minimum formalności. Ubezpieczenie wliczone w miesięczną ratę. Dopyta...
 • Kto wam prowadzi księgowość?? Firma zewn? Liczba postów: 83 Grupa: Firmy budow... Ja współpracuję z firmą https://twojaksiegowa.warszawa.pl/doradz two-ksiegowe-w-warszawie/ i serdecznie polecam. Jak chodzi o Warszawę to wydaje mi sie, ze to je...
 • Dekorator wnętrz Liczba postów: 47 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
 • Remont mieszkania Liczba postów: 53 Grupa: Firmy budow... Na portalu budowlanym https://prawydom.pl/ można znaleźć wszystko co związane z budową i remontem domu, a także wykończenia wnętrza i ogrody. Ciekawe rozwiązani...
 • Szklane schody, czyli innowacyjne rozwiązania Liczba postów: 38 Grupa: Budowa i re... U nas w domu mamy schody z konglomeratu, które wykonała dla nas firma http://em-di.eu/ wszystkim zajęli się od początku do końca. Problemów ze schodami nie mamy...

Ostatnio na forum

 • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 374 Grupa: Robimy stro... Osobiście uważam, że drewno naturalne na podłodze to najlepsza rzecz! To rozwiązanie zdrowe, bezpieczne i generalnie rekomendowane rodzinom z małymi dziećmi ;)....
 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 197 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
 • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
 • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
 • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
 • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 341

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >