Urządzenia przeznaczone do systemów grzewczych

Urządzenia przeznaczone do systemów grzewczych

Firma Stiebel Eltron zaprezentowała najnowsze urządzenia przeznaczone do systemów grzewczych. Nowoczesna pompa ciepła powietrze-woda WPL 20 basic to urządzenie idealnie pasujące do nowo budowanych obiektów, jak również modernizacji istniejących już instalacji grzewczych. Czytaj dalej

 

 Co warte podkreślenia, pompa ciepła WPL 20 basic jest dostępna w dwóch optymalnie skonfigurowanych pakietach STANDARD oraz MODERNIZACJA. Zakup każdego zestawu będzie premiowany upominkiem w postaci wielofunkcyjnego tabletu. Pompa ciepła WPL 20 basic opracowana przez inżynierów firmy Stiebel Eltron pozwala na uzyskanie temperatury zasilania 60 ˚C., co oznacza, że w budownictwie energooszczędnym może stanowić jedyne źródło ciepła dla systemu c.o. oraz c.w.u.

 

Czytaj również: Jak dobrać integrator?

 

Warto podkreślić, że wieloletnie doświadczenie firmy Stiebel Eltron w dziedzinie ogrzewania w połączeniu z nowoczesnymi materiałami używanymi do produkcji urządzeń pozwalają na bezawaryjną pracę pomp nawet przy temperaturze otoczenia spadającej do – 18˚C. Co więcej, konstrukcja umożliwia ustawienie mechanizmu na zewnątrz budynku. Pompa ciepła jest efektywnie odszraniana, a dodatkowe wyposażenie jej w elektroniczny zawór rozprężenia powoduje kontrolę pracy całego mechanizmu. Urządzenie firmy Stiebel Eltron ma możliwość pracy w kaskadzie. Dzięki temu moc grzewcza modelu WPL 20 basic przy A2/W35 wynosi 12,90 kW, zaś współczynnik efektywności COP 3,36 zgodnie z EN 14511.

 

 

Pakiet STANDARD – innowacja w standardzie

System grzewczy oparty na pompie ciepła WPL 20 basic pracuje z centralnym ogrzewaniem i bierze udział w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Pakiet STANDARD bazujący na tym urządzeniu składa się z kilku elementów. Główną jednostkę stanowi pompa ciepła powietrze-woda WPL 20 basic wraz z obudową do zabudowy wewnętrznej. W pakiecie jest także automatyka sterująca do montażu na ścianie, jak również stojący zasobnik buforowy, stojący zasobnik c.w.u. z jedną wężownicą o powierzchni 4,8 m² z wbudowanym czujnikiem temperatury c.w.u.

 

Czytaj również: Nowoczesne sytemy ogrzewania HVAC


Moduł zdalnego sterowania z czujnikiem temperatury wewnętrznej i trzema trybami pracy, kompaktowa grupa podłączeniowa do zasobnika buforowego SBP 400 E, a także kompaktowa grupa podłączeniowa do zasobnika c.w.u. oraz pompa buforowa do ładowania zasobnika buforowego dołączone są do pakietu STANDARD. Zestaw obejmuje także takie elementy jak: pompa ładowania zasobnika c.w.u. oraz przyłączenie elastyczne zasilania i powrotu przeznaczone do podłączenia pompy ciepła do systemu grzewczego. Cena pakietu oferowanego przez firmę Stiebel Eltron obejmuje także wszelkie prace montażowe związane z uruchomieniem instalacji.

 

 

Pakiet MODERNIZACJA – instalacja grzewcza w nowej odsłonie

Pakiet MODERNIZACJA oparty na systemie grzewczym z pompą ciepła WPL 20 basic przeznaczony jest do centralnego ogrzewania, a także do współpracy z istniejącym już kotłem gazowym, olejowym czy też elektrycznym w systemie biwalentnym równoległym lub alternatywnym. Pakiet MODERNIZACJA podobnie jak STANDARD bazuje na pompie ciepła powietrze-woda WPL 20 basic wraz z obudową do zabudowy zewnętrznej. W skład pakietu wchodzi również automatyka sterująca przeznaczona do montażu na ścianie, stojący zasobnik buforowy, moduł zdalnego sterowania z czujnikiem temperatury wewnętrznej i trzema trybami pracy – normalna, obniżona i automatyczna.

 

Czytaj również: Inwestycja w gruntową pompę ciepła – część 2


Kompaktowa grupa podłączeniowa do zasobnika buforowego SBP 700 E, pompa buforowa do ładowania zasobnika buforowego oraz przyłącze elastyczne zasilania i powrotu umożliwiające podłączenie pompy ciepła do istniejącego systemu grzewczego stanowią uzupełnienie zestawu MODERNIZACJA niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej instalacji. Podobnie jak w przypadku pakietu STANDARD, całkowity koszt zestawu obejmuje także zespolenie wszystkich elementów oraz uruchomienie instalacji. Firma Stiebel Eltron przygotowała dla swoich klientów akcję promocyjną. Promocja skierowana jest do inwestorów indywidualnych, którzy wybiorą jeden z 2 pakietów opartych na pompie ciepła WPL 20 basic. Każdy zakup zestawu firmy Stiebel Eltron będzie premiowany upominkiem w postaci wielofunkcyjnego tabletu.

 

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 108

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >