Jak zbudować tani i jednocześnie wydajny dom?

Jak zbudować tani i jednocześnie wydajny dom?

Charakterystyczne dla nowoczesnych domów, oprócz atrakcyjnej architektury, są doskonałe parametry cieplne. Coraz więcej architektów, producentów i wykonawców optuje za energooszczędnymi rozwiązaniami izolacyjnymi. Odpowiednio izolowane domy, wygodne, tanie w eksploatacji i przyjazne dla środowiska, oferują wiele korzyści dla ich mieszkańców. Czytaj dalej

 

Izolacja domu to jeden z najważniejszych etapów, zamierzających do jego energooszczędności. Jak to zrobić? Inteligentnie! – Wyposażenie domu w odpowiednie rozwiązania izolacyjne to już nie luksus, ale konieczność – mówi Adam Buszko z firmy Paroc, proponującej paletę rozwiązań izolacyjnych dla domów – Rosnące ceny energii oraz wzrastająca świadomość ekologiczna sprawiły, że inteligentna izolacja staje się standardem każdej nowej konstrukcji.


Czytaj również: Bloczki silikatowe

 

Nowo budowane domy muszą również odpowiadać nowym kryteriom, ograniczającym ich wpływ na środowisko. Dobrze zaprojektowany, wykonany i odpowiednio izolowany dom zużywa mniej niż 70 kWh/m2, podczas gdy tradycyjne domy zużywają rocznie aż 220 kWh/m2. Właściwa izolacja to również podstawa w budynkach spełniających standard NF40, czyli takich, które zużywają na potrzeby energii i wentylacji nie więcej niż 40 kWh/m2 rocznie.  –  Dobra izolacja może przyczynić się nawet do 75 proc. redukcji całkowitego potencjału energetycznego budynku – wylicza Adam Buszko.

 

 

Inteligentny dom to zasługa projektanta i inwestora. Jego optymalizacja energetyczna zależy głównie od ich wiedzy na temat wykorzystania dostępnych materiałów i rozwiązań, utrzymujących dom w cieple, suchości i dobrym mikroklimacie. Wybór właściwej, efektywnej i niepalnej izolacji znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa domowników, mających jednocześnie świadomość, że wybrali bezpieczny i ekologiczny materiał, który nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego.

 

Nowe wymagania

Zmieniają się wymagania dotyczące standardów energetycznych. Nowe przepisy wprowadzają wytyczne dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych oraz wskaźników zapotrzebowania budynku na energię. Firma Paroc wspiera inwestorów i wykonawców w procesie budowy zgodnie z nowymi wymaganiami.  – Energooszczędne domy tworzymy w trosce o codzienną wygodę i ekonomiczną eksploatację w przyszłości. Koncentrujemy się na oszczędzaniu energii: wybieramy sprawdzone materiały i technologie oraz eliminujemy występowanie mostków termicznych, spowodowanych przez elementy konstrukcji szkieletu, takich jak beton, stal lub drewno  – komentuje Adam Buszko.

Czytaj również: Płytki przyklejone na lata

 

O ile na koszty budowy wpływają głównie architektura budynku oraz zastosowane materiały, to o kosztach eksploatacji domu decydują zastosowane izolacje i instalacje.  –  Izolacja w domu ma dwie funkcje: termiczną, mającą decydujący wpływ na koszty ogrzewania, oraz przeciwwilgociową, która wpływa na trwałość techniczną obiektu tłumaczy Adam Buszko. – Oszczędzanie na izolacjach nie jest dobrym pomysłem! Dzięki naszym rozwiązaniom można znacznie ograniczyć zapotrzebowanie całego budynku na energię grzewczą oraz zapewnić ekonomiczną eksploatację domu.


Dopasowane produkty

Dzięki szerokiej gamie produktów, rozwiązań i konfiguracji stosowania Paroc pomaga znaleźć klientom właściwą termoizolację dla każdego budynku. Rozwiązania firmy umożliwiają inwestorom dobranie właściwej izolacji, od fundamentów aż po dach. Do zewnętrznej izolacji ścian fundamentowych doskonale nadaje się płyta PAROC GRS 20 z wełny mineralnej PAROC, która służy do izolacji termicznej oraz zapobiega podsiąkaniu kapilarnemu. Wełna mineralna Paroc jest skutecznym rozwiązaniem dla wymagających warstwowych ścian zewnętrznych, a płyty PAROC z grupy UNS, WAS lub Cortex gwarantują komfort cieplny i akustyczny budynku, bezpieczeństwo pożarowe oraz znaczne oszczędności energetyczne.

 

 

Nowe produkty w ofercie Paroc to płyty izolacyjne PAROC® Linio 10 i PAROC® Linio 15 oraz lamelowa płyta izolacyjna (włókna skierowane prostopadle do powierzchni czołowych) PAROC® Linio 80. Te wysoko energooszczędne, sztywne i niepalne płyty izolacyjne przeznaczone są do ociepleń ścian zewnętrznych z cienkowarstwowymi fasadami tynkowanymi, zarówno w budynkach nowo powstających, jak i poddawanych termomodernizacji. Produkty Paroc gwarantują obniżenie współczynnika przenikania ciepła U, poniżej wartości wymaganych rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych (WT 2013). Dla ścian do wartości poniżej 0,25 W/m2K, dla dachów i stropodachów poniżej wartości 0,20 W/m2K oraz współczynnika przenikania ciepła U dla podłóg na gruncie do wartości poniżej 0,30 W/m2K.

Źródło: Thinkbigcomms / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17337 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >