Montaż aluminiowych grzejników

Montaż aluminiowych grzejników

Jesienią, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego często zastanawiamy się nad modernizacją systemu grzewczego. Działania renowacyjne, polegające na wymianie grzejników i armatury c.o. skutecznie wpłyną na podniesienie efektywności instalacji grzewczej. Czytaj dalej

 

Montaż aluminiowych grzejników o wysokiej sprawności cieplnej realnie podwyższy możliwości grzewcze systemu. Natychmiastowa reakcja układu grzewczego na zmiany termostatu pozwoli szybko regulować wysokość temperatury w pomieszczeniach. Funkcjonalnie rozmieszczone i odpowiednio dobrane grzejniki to klucz do komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Oferowane przez producentów różnorodne rozwiązania grzewcze dają nam wiele wariantów zapewnienia ciepła we wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe, grzejniki ścienne, płytowe i konwektorowe wykonane z różnych materiałów charakteryzują się inną: jakością, efektywnością, wyglądem oraz sposobem i czasem oddawania ciepła. Od nowoczesnych grzejników wymaga się, by oddawały do pomieszczeń jak najwięcej ciepła w krótkim czasie. Poszukując grzejników, które spełnią te oczekiwania należy przyjrzeć się parametrowi bezwładności cieplnej.

 

Czytaj również: Ponadczasowe grzejniki o designerskim wyglądzie

 

Ciepło od zaraz

Grzejniki żeliwne posiadają dużą bezwładność cieplną, co w praktyce oznacza, że proces nagrzewania do wymaganej temperatury trwa stosunkowo długo. Grzejniki aluminiowe nagrzewają się zdecydowanie szybciej, przez co w pomieszczeniu szybko odczujemy komfort termiczny. O wysokości temperatury we wnętrzach decydują indywidualne upodobania domowników i przede wszystkim charakter oraz przeznaczenie wnętrza. Wyższy wskaźnik ciepła ustawimy na termostacie w łazience, przystosowując temperaturę do kąpieli dziecka, natomiast inną w gabinecie czy sypialni. Temperatury pomieszczeń przyjmują również różne wartości w cyklu dziennym i nocnym. Ze względu na różnorodne oczekiwania grzewcze chcemy, aby instalacja centralnego ogrzewania była elastyczna i umożliwiała nam swobodną regulację temperatur. Szybką reakcję centralnego ogrzewania na zmienne warunki atmosferyczne oraz równomierny poziom ciepła we wnętrzach zapewnimy instalując wydajne i lekkie grzejniki aluminiowe G 500 F i G 350 F  z oferty Grupy Armatura.

 

 

Wyprofilowane, by oddawać więcej ciepła

Stały poziom komfortu cieplnego utrzymamy przy pomocy wydajnych i estetycznych grzejników aluminiowych G 500 F i G 350 F  z oferty Grupy Armatura. Posiadają one wyjątkowo dużą powierzchnię oddawania ciepła. Zestaw 10 członów, skręconych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami wyróżnia bardzo dobre przewodzenie ciepła. Zaraz po reakcji termostatu jest ono szybko oddawane do otoczenia. Takie rozwiązanie ułatwi ogrzanie pomieszczeń po długiej nieobecności domowników lub szybkie podwyższenie temperatury np. w łazienkach.

 

Czytaj również: Grzejnik elektryczny z termowentylatorem

 

W zależności od indywidualnych potrzeb, każdy z zestawów może być uzupełniony o dodatkowe elementy lub pomniejszony o dowolną liczbę członów. Producent – Grupa Armatura, aby zwiększyć szybkość rozprowadzania ciepła, specjalnie wyprofilował wloty i wyloty powietrza. Trzy rzędy otworów zwiększają efektywność grzewczą, wspomagając proces naturalnej konwekcji ogrzanego powietrza. Dwie wersje rozmiarowe umożliwiają indywidualne dopasowanie do pomieszczenia. Grzejnik G 500 F posiada wysokość 573 mm i szerokość 805 mm, natomiast model G 350 F występuje w wymiarach 423 mm x 805 mm.

 

 

Szybki efekt cieplny

Przy wyborze grzejników zwracamy uwagę na ich wygląd, który wpływa na estetykę pomieszczeń oraz efektywność cieplną. Wysoki współczynnik mocy grzewczej, biały kolor poprawiający emisję ciepła i nowoczesne wzornictwo to atuty grzejników G 500 F oraz G 350 F. Ich wysoka skuteczność w ogrzewaniu wnętrz oraz neutralny desing pozwalają na montaż urządzeń zarówno w salonach, sypialniach, pomieszczeniach użytkowych, jak i w łazienkach. Nominalna moc grzewcza członu grzejnika w przypadku modeli G 500 F i G 350 F wynosi odpowiednio 112 [W] i 87 [W].

 

Czytaj również: Jak powinny wyglądać przygotowania do sezonu zimowego?

 

Grzejniki wykonano z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu, dzięki czemu są one funkcjonalne i lekkie. Stanowią one korzystną alternatywę dla kaloryferów żeliwnych, które bez konieczności zmian w instalacji łatwo wymienimy na grzejniki aluminiowe. W celu uniknięcia korozji międzykrystalicznej, modele z oferty Grupa Armatura od środka zabezpieczono specjalną powłoką. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest montaż grzejnika również w instalacji miedzianej.

 

 

Zgrane połączenie – grzejnik plus zawór

Niezbędnym wyposażeniem grzejników pracujących w systemie centralnego ogrzewania jest również armatura grzewcza. Przy jej pomocy precyzyjnie np. wyregulujemy temperaturę w pomieszczeniu i dobierzemy najlepsze parametry pracy całej instalacji. Zawory: grzejnikowe proste, mosiężne kątowe oraz zawory odcinające dopływ ciepła przyczynią się do ekonomicznego wykorzystania energii cieplnej w naszych domach. Stosując akcesoria centralnego ogrzewania, dedykowane bezpośrednio grzejnikom G 500 F i G 350 F z oferty Grupy Armatura znacząco wydłużymy ich okres eksploatacji. Duży wybór wymiennych elementów systemu ogrzewania pozwala na kompleksową renowację systemu grzewczego. Zawory odcinające proste i kątowe pozwalają na konserwację i wymianę grzejników bez konieczności wyłączania pracującej instalacji. Wszystkie elementy wykonano z mosiądzu, zgodnie z normą PN-92/M-75016/PN-EN 12164.

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 255

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >