Zmniejszanie kosztów działalności

Zmniejszanie kosztów działalności

Każdy biznes polega oczywiście na zarabianiu pieniędzy. Sęk w tym, że początkujący przedsiębiorcy wiedzą, że ilość wpływającej gotówki do firmy to oczywiście bardzo ważny, ale tylko pierwszy z elementów decydujących o opłacalności całego przedsięwzięcia. Czytaj dalej

 

Prawdziwym miernikiem jest dopiero czysty zysk obliczany jako różnica pomiędzy tym, co uzyskaliśmy ze sprzedaży produktów, świadczenia usług i działalności finansowej, a tym ile zapłaciliśmy za wytwarzanie produktów, świadczenie usług, zarządzanie organizacją i dbanie o jej finanse. Mówiąc prościej, prawdziwy efekt działalności gospodarczej to wszystkie przychody pomniejszone o koszty poniesione na jej prowadzenie.


Kosztami można zarządzać


Najważniejszą rzeczą, która odróżnia biznes udany od tego, na który miało się tylko dobry pomysł i się dobrze zapowiadał, jest umiejętność zarządzania kosztami firmy. Pomysł na działalność jest niezbędny, ale trzeba mieć świadomość, że nawet najlepszy produkt się nie przebije, jeśli koszty jego dostarczania zjedzą producenta.
Jednym ze sposobów na radzenie sobie z kosztami jest wykorzystywanie w firmie czegoś, co już się ma, a planowano się tego pozbyć jako odpadu. Świetnym przykładem są tutaj piece na olej przepracowany.

 

Czytaj również: Kocioł kondensacyjny zapewnia oszczędne ogrzewanie

 

Czytaj również: Podgrzewacz wody z wężownicą

 


Nowe zastosowanie dla odpadów


Piec na olej przepracowany to zwyczajny piec, który po prostu wykorzystuje do spalania inne paliwo. Nie trzeba się tutaj w zasadzie martwić niczym szczególnym, ponieważ piec na olej przepracowany nie powoduje ani jakiegoś specjalnego kłopotu w kwestii ekologii, ani tym bardziej nie wymaga od nas większego nakładu pracy w porównaniu z tym, co jest niezbędne w przypadku wszelkiego rodzaju pieców zwykłych.


Największym problemem w tym przypadku może stać się pozyskiwanie oleju przepracowanego, co zazwyczaj mimo wszystko problemem nie jest, gdyż piecami na olej przepracowany firmy interesują się właśnie dlatego, że taki olej posiadają na stanie materiałów zużytych.


Nie wszystko złoto, co się świeci


Nie można powiedzieć sobie z góry, że palniki na zużyty olej będą na pewno dobrym rozwiązaniem dla każdej firmy. W praktyce jest tak, że korzystanie z palników na zużyty olej zawsze powoduje zmniejszenie kosztów działalności, ale jakby na to nie patrzeć, palniki na zużyty olej to także inwestycja.
Przeinwestowanie to oczywiście bankructwo dla firmy, a zainwestowanie w coś, co będzie się spłacało przez pięćdziesiąt lat, też zwykle nie ma większego sensu. Jeśli już posiadamy jakiś system ogrzewania, trzeba się dobrze zastanowić, czy wybrany piec i palniki w sposób realny zmniejszą nasze koszty, czy będzie to inwestycja na przyszłość, której nie doczekamy.


Najmądrzejszy przedsiębiorca przewidzi oczywiście możliwość korzystania z palników na zużyty olej i zacznie je wykorzystywać od razu. Jest to sytuacja optymalna, w której inwestycja się spłaca od razu, ponieważ nie ponosi się alternatywnych kosztów zakupu innego systemu grzewczego. Warto tu podkreślić, że tego typu kotły i palniki wcale nie muszą być rozwiązaniem w inwestycji droższym od innych możliwości.
 
 
 
-
 
 
 
Źródło:Materiał napisany dla www.tec.com.pl, producenta wytwarzającego piece wielkopaliwowe przeznaczone na olej przepracowany.
 
Źródło: www.tec.com.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17646 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >