Optymalizacja systemu chłodzenia

Optymalizacja systemu chłodzenia

Obecnie właściciele budynków potrzebują kompleksowej strategii ukierunkowanej na oszczędność energii i wydajność systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Oferując nowy program Trane Boost, firma Trane — czołowy globalny dostawca systemów i usług związanych z klimatyzacją pomieszczeń, będący marką firmy Ingersoll Rand — skupia się na wydajności obiektów i zarządzaniu kosztami mediów przy uwzględnieniu ograniczeń budżetu i wymogów przepisów.

 

Nowy program optymalizacji systemu chłodzenia Trane Boost opracowano, biorąc pod uwagę złożoność instalacji agregatów chłodniczych oraz możliwości inwestycyjne i wymagania klienta. Zespół Trane wykorzystuje wiedzę o projektowaniu i zarządzaniu projektami, aby opracowywać i realizować rozwiązania pozwalające na ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją, zwiększając wydajność systemu.

 

Nie ma dwóch identycznych instalacji agregatów chłodniczych, wobec czego oferta Trane Boost opiera się nie na uniwersalnym podejściu, ale na indywidualnie dostosowanych rozwiązaniach. Kluczowe znaczenie ma zdiagnozowanie i precyzyjne wskazanie obszarów usprawnień systemu i obiektu w celu określenia jasnych i mierzalnych wyników, uzasadniających decyzję o inwestycji.

 

Czytaj również: Klimatyzacja dla małych obiektów komercyjnych

 

W ramach czteroetapowego procesu firma Trane, bazująca na stu latach doświadczeń w projektowaniu i eksploatacji systemów HVAC, przedstawia klientom szczegółowe informacje o aktualnym stanie ich instalacji oraz propozycję energooszczędnego rozwiązania, które pozwala osiągnąć zakładane wskaźniki wydajności klienta, oczekiwany zwrot z inwestycji oraz zgodność z obowiązującymi przepisami. Przejrzysty, logiczny i oparty na faktach proces składa się z następujących etapów:

 

Krok 1: diagnostyka. Punktem wyjścia jest analiza działania systemu i ocena jego wydajności. Firma Trane stosuje własne narzędzia diagnostyczne, aby przeprowadzić szczegółową, dokładną i obiektywną analizę.

 

Krok 2: zalecenia. Po zebraniu danych i zakończeniu diagnostyki istniejący system chłodzenia jest porównywany z indywidualnie dostosowanym rozwiązaniem pod kątem potrzeb i wymagań klienta. Zalecenia opierają się na analizie zidentyfikowanych oszczędności energii i zwrotu z inwestycji.

 

Krok 3: wdrożenie. Zespół realizacyjno-projektowy firmy Trane zajmie się wdrożeniem uzgodnionego usprawnienia systemu od fazy projektowania po zarządzanie projektem i jego realizację.

 

Nowy program Trane Boost: oferta optymalizacji systemu chłodzenia — 2

 Krok 4: utrzymanie. Monitorowanie działania instalacji agregatów chłodniczych oraz potwierdzenie wydajności systemu. W celu przeprowadzenia oceny oraz zapewnienia poprawnego działania systemu chłodzenia wykorzystuje się zapisy danych, wykresy trendów oraz narzędzia do prowadzenia analiz.

 

 

„Na zużycie energii przypada około połowa kosztów eksploatacji typowego systemu chłodzenia, wobec czego właściciele budynków mają szansę zoptymalizować swój system chłodzenia, aby zmniejszyć zużycie energii i koszty w długim okresie” — powiedział Luc Onockx, szef działu rozwiązań „pod klucz” oddziału Trane z ofertą skierowaną do firm w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce. „Korzystając z programu Trane Boost, mogą oni poprawić efektywność energetyczną, obniżyć całkowite koszty mediów oraz znaleźć rozwiązanie, które jest najlepsze pod względem kosztów i wydajności, a także zapewnia zgodność z aktualnymi przepisami”.

 

Nowy program Trane Boost ma gwarantować optymalny zwrot z inwestycji, a zalecane usprawnienia dotyczą trzech elementów systemu chłodzenia:

 

Podzespoły. Klienci mogą wybrać poszczególne podzespoły pod kątem wymagań projektowych i optymalizacji kosztów eksploatacji, decydując się np. na wymianę agregatu chłodniczego czy modernizację wieży chłodniczej lub pompy.

 

Czytaj również: Pompy ciepła z etykietami energetycznymi

 

Systemy. Ocena może dotyczyć całego systemu w celu zapewnienia, że rozwiązanie spełnia wszystkie wymagania związane z parametrami w najbardziej efektywny sposób. Firma Trane korzysta z wiedzy specjalistów z certyfikatem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) i własnego oprogramowania analitycznego, przygotowując analizy i projekty dotyczące różnych systemów chłodzenia, m.in. systemu odzysku ciepła, zmiennego przepływu po stronie pierwotnej, chłodzenia swobodnego czy akumulacji chłodu.

 

Układ sterowania. Kolejnym zadaniem związanym z optymalizacją jest zagwarantowanie optymalnej współpracy poszczególnych składników systemu. Układy sterowania firmy Trane są wbudowane w podzespoły i system, aby najskuteczniej spełniać potrzeby biznesowe i związane z eksploatacją budynku.

 

Firma Trane oferuje również rozwiązania do monitorowania, dzięki którym klienci mogą przez lata utrzymywać osiągnięty poziom wydajności zmodernizowanego systemu chłodzenia. Program Trane Boost — zarówno w zakresie szybkich modernizacji, jak i ciągłego usprawniania — zapewnia optymalizację na poziomie, który pozwala spełnić biznesowe i finansowe wymagania klientów przy uwzględnieniu złożoności systemu.

 

Źródło: TRANE / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Drzwi zewnętrzne z motywem naturalnego kamienia Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Gość: Marek napisał: ja wolę jednak drzwi stalowe i takie mi najbardziej odpowiadają. konkretnie mam model kmt supertherm 90, bardzo dobre parametry....
  • Masa niwelująca Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re...
  • Samochody dostawcze Liczba postów: 80 Grupa: Moja budowa Wynajem , wypożyczalnie busów i aut dostawczych - dobra ofertę prezentuje firma https://www.readyrent.pl Warto zapoznać się z ofertą. Świadczą usługi na tereni...
  • Dom już jest ale ogród Liczba postów: 29 Grupa: Moja budowa Natomiast jeżeli będziecie szukali dobrej jakości wyposażenia do ogrodu, w tym myjek ciśnieniowych, kosiarek, podkaszarek, sekatorów, pił itd to na pewno warto....
  • Jakie szambo? Liczba postów: 37 Grupa: Moja budowa Jeśli szukasz skutecznych i ekologicznych rozwiązań dla swojego szamba lub przydomowej oczyszczalni, to możesz sprawdzić produkty marki Biofos https://sklepinco...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19246 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 383

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >