System LMS  w sterownikach

System LMS w sterownikach

Wieloletnie doświadczenie na rynku regulatorów temperatury, doskonała znajomość branży oraz chęć sprostania rosnącym wymaganiom klientów, pozwoliły specjalistom z firmy LARS zaprojektować zupełnie nowe urządzenia oparte na inteligentnym i innowacyjnym systemie LMS.

 

- Wykorzystując zalety najnowszych procesorów i technologii, mogliśmy stworzyć produkty funkcjonalne i proste w obsłudze, a jednocześnie zaawansowane technicznie i niezawodne. Wspólnym dla nich mianownikiem jest stworzony przez nas, nowatorski system LMS – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta znanych i docenianych regulatorów temperatury i sterowników do pomp marki AURATON. 

 

System logicznego zarządzania

LMS, czyli tzw. „system logicznego zarządzania”, to zupełnie nowy standard w komunikacji radiowej, o bardzo szerokim zastosowaniu i ogromnym potencjale. System jest otwarty, charakteryzuje się silnym kodowaniem i dużym zasięgiem. Urządzenia działające w jego oparciu komunikują się bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz niezwykle krótkimi (4ms), zaszyfrowanymi transmisjami danych. - Dzięki optymalizacji toru radiowego, uzyskaliśmy bardzo niskie zużycie energii komunikujących się urządzeń oraz ich bezawaryjność – tłumaczy Maciej Leonhard.

 

Czytaj również: Inteligentne rozwiązania w windach w najwyższych budynkach w Polsce

 

Zasadniczą wartością nowego systemu LMS jest możliwość jego ciągłego rozwoju, zarówno poprzez udoskonalanie oprogramowania, jak i dodawanie kolejnych elementów w zależności od indywidualnych potrzeb klientów. - W chwili obecnej głównym urządzeniem systemu jest odbiornik AURATON RTH. Jest to tzw. moduł wykonawczy, który w odpowiedni sposób interpretuje informacje pochodzące od nadajników i podejmuje decyzje o realizowaniu określonych funkcji (np. wyłączeniu lub załączeniu kotła grzewczego itp.). Wśród aktualnie dostępnych nadajników znajdują się m.in. regulatory temperatury: prosty i funkcjonalny AURATON T-1 oraz najnowsze i zaawansowane technologicznie AURATON 2025 i AURATON 2025 RTH – tłumaczy Maciej Leonhard. Zestawy spełniające funkcję regulacji temperatury, czyli AURATON T-1 RTH lub AURATON 2025 RTH, mogą być także rozszerzane o dodatkowe urządzenia, dzięki którym zarządzanie temperaturą staje się jeszcze bardziej wydajne i komfortowe. - To m.in. innowacyjna klamka okienna AURATON H-1 wyposażona w czujnik położenia oraz nowoczesny termometr AURATON T-2, umożliwiający kontrolę w innym pomieszczeniu niż to, w którym zainstalowano regulator – dodaje Maciej Leonhard.

 

Rozwój systemu LMS

System LMS otwiera przed użytkownikami świat inteligentnej automatyki domowej, oparty na polskich produktach najwyższej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na zastosowanie tego rozwiązania w swoim domu, w dowolnym momencie będzie mógł rozszerzyć go o dodatkowe funkcjonalności, w miarę pojawiania się kolejnych, dedykowanych urządzeń. – Wszystkie produkty w systemie LMS współpracują ze sobą bezprzewodowo. Dzięki temu, możemy tworzyć energooszczędne domy i mieszkania zarządzane inteligentną technologią. Wciąż pracujemy nad kolejnymi elementami systemu, które będą obejmować coraz szerszy obszar zastosowań, m.in. sterowanie oświetleniem, wspomaganie systemu alarmowego czy przeciwpożarowego – podsumowuje Maciej Leonhard.

 

Czytaj również: Sprzęt sieciowy o nowoczesnym designie


 

Opis urządzeń działających w systemie LMS

AURATON RTH – moduł wykonawczy sterujący pracą kotłów grzewczych lub klimatyzatorów we współpracy z bezprzewodowymi urządzeniami (nadajnikami) takimi, jak

 

AURATON T-1, AURATON 2025 RTH, AURATON H-1 i AURATON T-2. Odbiornik został wyposażony w przekaźnik, który może pracować pod obciążeniem do 16A, posiada również technologię nisko-iskrowego przełączania napięcia sieci, co powoduje znikome zużycie styków przekaźnika. Dzięki pracy w paśmie 868 MHz, komunikacja między

 

AURATON RTH a dedykowanymi urządzeniami bezprzewodowymi odbywa sprawnie i się bez zakłóceń. LMS zapewnia ponadto znacznie większy zasięg (o 30-50%) i silniejsze kodowanie (4 mld kodów). Moduł zawiera unikalny algorytm pamięci cykli załącz / wyłącz z ostatnich 24 godzin.

 

AURATON T-1 RTH – nowoczesny, niezwykle oszczędny i prosty w obsłudze, bezprzewodowy regulator temperatury do sterowania urządzeniami grzewczymi i klimatyzacyjnymi. Został wyposażony w zaawansowany technologicznie mikroprocesor oraz ekologiczną baterię litową, która zapewnia nieprzerwaną pracę regulatora nawet do 20 lat!

 

 

AURATON 2025 i AURATON 2025 RTH – najnowsze regulatory temperatury do stosowania z centralnym ogrzewaniem w wersji przewodowej i bezprzewodowej (zupełnie nowe konstrukcje znanych i docenianych modeli AURATON 2005 i AURATON 2005 TX Plus). Wyróżniają się zaawansowaną technologią, nowoczesnym designem oraz łatwym programowaniem. Posiadają czytelne, podświetlane 3-kolorowe wyświetlacze, oszczędne baterie oraz liczniki czasu pracy urządzenia grzewczego. Regulatory zostały wyposażone  w 10 programów, w tym 7 z możliwością modyfikowania przez użytkownika, oraz dodatkowy niezależny, rozbudowany program urlopowy.

 

 

AURATON H-1 – innowacyjna, energooszczędna klamka okienna wyposażona w czujniki położenia skrzydła okiennego. Klamka rozpoznaje cztery stany okna – otwarte, zamknięte, uchylone i rozszczelnione (tzw. mikrowentylacja) i następnie przekazuje te informacje bezprzewodowo do modułu wykonawczego, który może być zamontowany przy kotle grzewczym lub klimatyzatorze oraz podłączony do systemu przeciwpożarowego czy antywłamaniowego. Urządzenie przystosowane jest do pracy na jednej baterii nawet do 20 lat. Dostępne jest w czterech kolorach: biały, brązowy, srebrny, ciemno srebrny.

 

 

AURATON T-2 – inteligentny, bezprzewodowy termometr, umożliwiający kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym znajduje się regulator temperatury. Może być również wykorzystywany jako temperaturowy detektor pożarowy (we współpracy z modułem AURATON RTF).

 

 

Czy wiesz, że…?

Wszystkie produkty z serii LMS są urządzeniami radiowymi i komunikują się ze sobą wykorzystując standard komunikacji LMS. Są maksymalnie zoptymalizowane pod kątem zużycia energii, dlatego tak długo pracują na tych samych bateriach. Wszystkie urządzenia markowane symbolem LMS mogą ze sobą współpracować, ponieważ są powiązane w sposób funkcjonalny. Przykładowo: klamka okienna AURATON H-1 współpracuje z odbiornikiem RTH. Z tym samym odbiornikiem może współpracować jednocześnie regulator AURATON 2025 lub AURATON T-1 oraz termometr AURATON T-2 itp. Każdy kolejny element zwiększa funkcjonalność zestawu. W ten sposób, dokładając kolejne elementy, możemy stworzyć system pełniący rolę „ inteligentnej automatyki domowej”.

 

 

Źródło: Yasna Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety