Cisza i spokój dzięki systemowi izolacji akustycznej Schöck Tronsole

Cisza i spokój dzięki systemowi izolacji akustycznej Schöck Tronsole

Skuteczna izolacja dźwiękowa to jedna z najważniejszych zalet budynku. Odgrywa ona bardzo istotną rolę nie tylko w blokach wielorodzinnych, ale także w obiektach użyteczności publicznej, szczególnie w miejscach, gdzie ze względu na ich charakter wymagane jest zachowanie ciszy i spokoju.

Doskonałym przykładem takiego obiektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, do budowy którego zostaną użyte elementy systemowe Schöck Tronsole. Pozwolą one na skuteczne wytłumienie odgłosu kroków, co zagwarantuje ciszę i powagę stosowne dla tego miejsca.   

Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich rozpoczęła się 30 czerwca 2009 roku na placu przed Pomnikiem Powstania w Getcie Warszawskim, u zbiegu ulic Lenartowskiego, Zamenhoffa i Anielewicza w Warszawie. Obok muzeów  Jerozolimie, Waszyngtonie i Berlinie, warszawska placówka będzie najnowocześniejszym i największym centrum na świecie poświęconym historii Żydów. Oryginalny projekt obiektu został wyłoniony w drodze międzynarodowego konkursu architektonicznego, w którym zwyciężyło fińskie biuro Lahdelma  Mahlamaki. Budynek muzeum wyróżnia się prostą, a zarazem unikalną formą. Zwartą, szklaną bryłę przecina wielkie, nieregularne pęknięcie, które symbolizuje, między innymi, przejście Żydów przez Morze Czerwone.

Powierzchnia użytkowa muzeum wyniesie blisko 13 tys. m2, w tym ponad 5 tys. m2 zajmie wystawa główna i wystawy czasowe. Na terenie obiektu będą się także znajdować między innymi: biblioteka-mediateka, audytorium (sala projekcyjno-konferencyjno-koncertowa), sale projekcyjne oraz multimedialna sala gmin żydowskich. Zakończenie budowy muzeum planowane jest na wiosnę 2012 roku.

Jedną z najważniejszych cech budynku - będącego siedzibą muzeum – jest skuteczna izolacja dźwiękowa. Konstrukcja obiektu i zastosowane materiały budowlane powinny gwarantować ciszę pozwalającą na spokojną kontemplację.
Z tego względu do budowy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie  zostanie użyty system izolacji akustycznej Schöck Tronsole.  System ten zapewnia  skuteczną izolację dźwiękową między elementami klatki schodowej a otaczającymi ją ścianami. Zastosowanie elementów Schöck Tronsole likwiduje mostki akustyczne i pozwala na obniżenie poziomu hałasu nawet o 75% - mówi Maciej Kowalczyk, Senior Inżynier Schöck Polska.

System Schöck Tronsole dostarczany  jest na budowę już gotowy do montażu i składa się z elementów konstrukcyjnych do połączenia schodów z przylegającymi elementami oraz specjalnych płyt do wypełniania bocznych szczelin biegów schodowych. Dzięki temu oferowane rozwiązanie daje projektantom pewność, że izolowane są wszystkie złącza schodów, jak również wszelkie szczeliny. Dodatkowe zalety systemów Schöck Tronsole to także:
•    łatwy montaż,
•    wytrzymałość na działanie dużych sił poprzecznych,
•    uniwersalność – tłumiki nadają się do wszystkich wymiarów schodów,
•    bezpieczeństwo – Tronsole spełniają wymogi przeciwpożarowe i ochrony akustycznej.

 

Na systemy Schöck Tronsole składa

się bogata oferta elementów stosowanych do najróżniejszych rozwiązań technicznych. Do budowy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie dostarczono 248 Tronsoli typu AZT plus oraz 617 Tronsoli typu PL. Pierwsze z nich  służą do wyciszenia odgłosów kroków stosowanym pomiędzy spocznikiem a ścianą wylewaną z betonu na budowie. Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim na ściany murowane i betonowe. Schöck Tronsole typu PL służą natomiast do wypełniania szczelin pomiędzy schodami a ścianą.

 System izolacji akustycznej  Schöck Tronsole posiada Aprobatę Techniczną
ITB AT-15-6961/2006 „Elementy Schöck Tronsole z izolacją akustyczną”.
 

Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • wesele w plenerze Liczba postów: 79 Grupa: Firmy budow... Cześć! Właśnie wychodzę za mąż. Chciałabym, aby to nie był zwykły dzień, lecz uroczystość, która pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Zastanawiam się nad f...
  • Wentylacja nowej generacji Liczba postów: 112 Grupa: Budowa i re... Chciałbym Wam polecić stronę - [url]https://dabrowent.pl/produkt/przeno sny-jonizator-jonair-mars hal/ , na której znajdziecie ofertę wiodącej hurtowni w branży....
  • Wentylacja Liczba postów: 54 Grupa: Firmy budow... Chciałbym Wam polecić stronę - https://dabrowent.pl/produkt/przenosny-j onizator-jonair-marshal/ , na której znajdziecie ofertę wiodącej hurtowni w branży wentyl...
  • Czy ocieplanie domu późną jesienią ma sens? Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 774 Grupa: Budowa i re... Budowa domów - koszt zależy napewno od użytych materiałów. Jeżeli interesują Was domy drewniane warto umówić się na projekt i wycenę z firmą https://domyhbe.pl/...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17205 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 316

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >