Ekologiczny przepływowy ogrzewacz wody

Ekologiczny przepływowy ogrzewacz wody

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby sprzęty, których używamy w domu czy w miejscu pracy były przyjazne środowisku, zużywały jak najmniej energii. Ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest przepływowy ogrzewacz wody Dafi, który zapewni odpowiednią ilość ciepłej wody przy znacznej oszczędności energii.

 

Ekologiczny = ekonomiczny

 

Gdy już tak niewiele zostało na świecie zasobów naturalnych, określenie ekologiczny stało się synonimem słowa oszczędny. Im oszczędniej będziemy gospodarować potrzebnymi nam na co dzień zasobami, tym mniej będziemy szkodzić środowisku, nie nadwyrężając przy tym naszego portfela.

 

 

Idealnie w tę tezę wpisuje się dostępne na rynku rozwiązanie podgrzewające wodę – elektryczny przepływowy ogrzewacz wody marki Dafi. Urządzenie to zostało tak zaprojektowane, aby dostarczało ciepłą wodę do dowolnego miejsca poboru w obrębie instalacji wodnej. Małe gabaryty umożliwiają instalację podgrzewacza Dafi możliwie jak najbliżej punktu poboru wody – tuż nad umywalką, w szafce pod umywalką - co gwarantuje oszczędność czasu, wody i energii. W przeciwieństwie do dużych rozwiązań podgrzewacz Dafi pobiera energię tylko podczas dostarczania ciepłej wody.

 

Czytaj również: Ekologiczny przepływowy ogrzewacz wody

 

Zatem jest to doskonała alternatywa dla dużych rozmiarowo i kosztownych urządzeń – takich jak bojlery, i inne centralne ogrzewacze, które z racji wymiarów nie mogą być montowane w punkcie poboru ciepłej wody. Energia i woda nie marnują się podczas spływu do instalacji oraz przebywania w rurach.

 

Wysoka wydajność i oszczędny element grzejny Dafi jest więc porównywalny do znacznie większych rozwiązań stale podgrzewających wodę (np. bojlery), w kontekście możliwości dostarczenia wody, z tą przewagą, że nie ma ograniczeń w dostępie do ciepłej wody, dopóki tylko woda jest w rurach i prąd w gniazdku. Na przykład, zestawiając zużycie energii przez ogrzewacz pojemnościowy o mocy 2 kW i pojemności 120 l, do elektrycznego, przepływowego ogrzewacza wody Dafi o mocy 4,5 kW - w ciągu roku, oba rozwiązania podgrzeją 46 720 litrów wody dla czteroosobowej rodziny. Różnica jednak polega na tym, że ogrzewacz pojemnościowy (bojler) zużywa 4500 kW, aby ogrzać tyle wody rocznie, natomiast ogrzewacz przepływowy Dafi - zużyje tylko 1728 kW, co daje ponad 60% oszczędności energii elektrycznej.

 

 

Aby dodatkowo zmniejszyć zużycie wody i energii można zastosować specjalnie zaprojektowany perlator z miękkimi wypustkami na końcówkę baterii i wylewki lub specjalną rączkę natrysku na wąż natryskowy.

 

Podgrzewana woda jest odizolowana od temperatury zewnętrznej. Jedyne wymagania instalacji, to pojedyncza rura z zimną wodą oraz podłączenie do elektryczności. Łatwa instalacja, (wszystkie wymagane akcesoria hydrauliczne i podłączenia elektryczne znajdują się w zestawie) sprawia, że każdy bardziej lub mniej wprawiony majsterkowicz poradzi sobie z zamontowaniem podgrzewacza.

 

Czytaj również: Wentylatorowy palnik modulowany z układem kontroli spalania

 

Ekologiczny = przyjazny środowisku

 

Podgrzewacz Dafi jest wykonany z tworzyw sztucznych, które są w 100% recyklowane i przez to przyjazne środowisku. Do produkcji ogrzewacza oraz baterii użyto nowoczesnych, trwałych i atestowanych tworzyw sztucznych, które w przeciwieństwie do metalu nie ulegają korozji, co wydłuża żywotność ogrzewacza. Będąc izolatorem, nie odbierają ciepła z ogrzanej wody, co zwiększa też efektywność urządzenia.

 

Ponadto, w przeciwieństwie do innych podgrzewaczy wody, elektryczne przepływowe podgrzewacze wody Dafi świetnie wpisują się w strategię środowiskową „ZERO CARBON STRATEGY” (Zerowej emisji dwutlenku węgla).

 

 

„Ekologia i ochrona środowiska to bardzo istotna kwestia, do której przywiązujemy ogromną wagę na każdym etapie produkcji. Staramy się, aby nasze produkty były nie tylko funkcjonalne i wydajne, ale też przyjazne środowisku. Wydaje się, że ekologia i ogrzewanie nie idą w parze, ale to stwierdzenie nie sprawdza się w przypadku podgrzewacza Dafi. Urządzenie to nie tylko jest wykonane z trwałych i całkowicie recyklowanych tworzyw, ale również działa niezwykle energooszczędnie, bowiem pobiera prąd tylko w chwili ogrzewania wody, w przeciwieństwie do innych znanych rozwiązań.” - mówi Filip Makówka, dyrektor sprzedaży firmy Formaster, producenta przepływowych ogrzewaczy wody marki Dafi.

 

Czytaj również: Czy warto wykorzystać w mieszkaniu przepływowy ogrzewacz wody?

 

Przepływowy ogrzewacz wody do idealne rozwiązanie nie tylko do domowej kuchni czy łazienki, ale także do zakładów pracy, gabinetów lekarskich, stacji benzynowych czy  ośrodków wypoczynkowych oraz wszędzie tam gdzie jest to potrzebne. Na rynku dostępnych jest 7 modeli ogrzewacza: nadumywalkowe z baterią metalową lub z tworzywa sztucznego, modele podumywalkowe do montażu pod umywalką bądź przy wannie lub kabinie prysznicowej, a także modele z przyłączem instalacyjnym będące alternatywą dla systemów centralnego ogrzewania wody. Wszystkie ogrzewacze Dafi dostępne są w następujących mocach na 230V: od 3,7 kW do 7,3 kW oraz 400V: od 7,5 kW do 11,0 kW).

Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 73 Grupa: Ogrody Można o ogrodach zimowych wiele informacji znaleźć w sieci i samemu sobie poradzić z tematem :) ja samodzielnie zaprojektowałem i zbudowałem swoją oranżerię a b...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 348 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Rozbiórki Liczba postów: 97 Grupa: Stawiamy śc... Przy rozbiórce czy pracach remontowych ważne jest przykładać uwagę do szczegółów takich jak porządek w miejscu pracy. Warto poczytać poradniki traktujące o tym....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 162 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o profesjonalne wyburzenia to ja polecam również skontaktować się z firmą http://pg-wyburzenia.pl/. Jest to firma, która działa na terenie Warszawy...
  • dachy.wszystko o dachach.opinie Liczba postów: 25 Grupa: Robimy dach A czy nie lepiej będzie po prostu wybrać porządne i trwałe pokrycie do których należy dachówka ceramiczna bądź cementowa Braas. Mają ponad 20 modeli i do tego 2...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 25 Grupa: Stawiamy śc... Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy ,[url]https://bakskatowice.pl/oferta która oferuję usługi ,które mają usprawnić procesy budowlane tak...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16381 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >