Ekologiczny przepływowy ogrzewacz wody

Ekologiczny przepływowy ogrzewacz wody

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby sprzęty, których używamy w domu czy w miejscu pracy były przyjazne środowisku, zużywały jak najmniej energii. Ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest przepływowy ogrzewacz wody Dafi, który zapewni odpowiednią ilość ciepłej wody przy znacznej oszczędności energii.

 

Ekologiczny = ekonomiczny

 

Gdy już tak niewiele zostało na świecie zasobów naturalnych, określenie ekologiczny stało się synonimem słowa oszczędny. Im oszczędniej będziemy gospodarować potrzebnymi nam na co dzień zasobami, tym mniej będziemy szkodzić środowisku, nie nadwyrężając przy tym naszego portfela.

 

 

Idealnie w tę tezę wpisuje się dostępne na rynku rozwiązanie podgrzewające wodę – elektryczny przepływowy ogrzewacz wody marki Dafi. Urządzenie to zostało tak zaprojektowane, aby dostarczało ciepłą wodę do dowolnego miejsca poboru w obrębie instalacji wodnej. Małe gabaryty umożliwiają instalację podgrzewacza Dafi możliwie jak najbliżej punktu poboru wody – tuż nad umywalką, w szafce pod umywalką - co gwarantuje oszczędność czasu, wody i energii. W przeciwieństwie do dużych rozwiązań podgrzewacz Dafi pobiera energię tylko podczas dostarczania ciepłej wody.

 

Czytaj również: Ekologiczny przepływowy ogrzewacz wody

 

Zatem jest to doskonała alternatywa dla dużych rozmiarowo i kosztownych urządzeń – takich jak bojlery, i inne centralne ogrzewacze, które z racji wymiarów nie mogą być montowane w punkcie poboru ciepłej wody. Energia i woda nie marnują się podczas spływu do instalacji oraz przebywania w rurach.

 

Wysoka wydajność i oszczędny element grzejny Dafi jest więc porównywalny do znacznie większych rozwiązań stale podgrzewających wodę (np. bojlery), w kontekście możliwości dostarczenia wody, z tą przewagą, że nie ma ograniczeń w dostępie do ciepłej wody, dopóki tylko woda jest w rurach i prąd w gniazdku. Na przykład, zestawiając zużycie energii przez ogrzewacz pojemnościowy o mocy 2 kW i pojemności 120 l, do elektrycznego, przepływowego ogrzewacza wody Dafi o mocy 4,5 kW - w ciągu roku, oba rozwiązania podgrzeją 46 720 litrów wody dla czteroosobowej rodziny. Różnica jednak polega na tym, że ogrzewacz pojemnościowy (bojler) zużywa 4500 kW, aby ogrzać tyle wody rocznie, natomiast ogrzewacz przepływowy Dafi - zużyje tylko 1728 kW, co daje ponad 60% oszczędności energii elektrycznej.

 

 

Aby dodatkowo zmniejszyć zużycie wody i energii można zastosować specjalnie zaprojektowany perlator z miękkimi wypustkami na końcówkę baterii i wylewki lub specjalną rączkę natrysku na wąż natryskowy.

 

Podgrzewana woda jest odizolowana od temperatury zewnętrznej. Jedyne wymagania instalacji, to pojedyncza rura z zimną wodą oraz podłączenie do elektryczności. Łatwa instalacja, (wszystkie wymagane akcesoria hydrauliczne i podłączenia elektryczne znajdują się w zestawie) sprawia, że każdy bardziej lub mniej wprawiony majsterkowicz poradzi sobie z zamontowaniem podgrzewacza.

 

Czytaj również: Wentylatorowy palnik modulowany z układem kontroli spalania

 

Ekologiczny = przyjazny środowisku

 

Podgrzewacz Dafi jest wykonany z tworzyw sztucznych, które są w 100% recyklowane i przez to przyjazne środowisku. Do produkcji ogrzewacza oraz baterii użyto nowoczesnych, trwałych i atestowanych tworzyw sztucznych, które w przeciwieństwie do metalu nie ulegają korozji, co wydłuża żywotność ogrzewacza. Będąc izolatorem, nie odbierają ciepła z ogrzanej wody, co zwiększa też efektywność urządzenia.

 

Ponadto, w przeciwieństwie do innych podgrzewaczy wody, elektryczne przepływowe podgrzewacze wody Dafi świetnie wpisują się w strategię środowiskową „ZERO CARBON STRATEGY” (Zerowej emisji dwutlenku węgla).

 

 

„Ekologia i ochrona środowiska to bardzo istotna kwestia, do której przywiązujemy ogromną wagę na każdym etapie produkcji. Staramy się, aby nasze produkty były nie tylko funkcjonalne i wydajne, ale też przyjazne środowisku. Wydaje się, że ekologia i ogrzewanie nie idą w parze, ale to stwierdzenie nie sprawdza się w przypadku podgrzewacza Dafi. Urządzenie to nie tylko jest wykonane z trwałych i całkowicie recyklowanych tworzyw, ale również działa niezwykle energooszczędnie, bowiem pobiera prąd tylko w chwili ogrzewania wody, w przeciwieństwie do innych znanych rozwiązań.” - mówi Filip Makówka, dyrektor sprzedaży firmy Formaster, producenta przepływowych ogrzewaczy wody marki Dafi.

 

Czytaj również: Czy warto wykorzystać w mieszkaniu przepływowy ogrzewacz wody?

 

Przepływowy ogrzewacz wody do idealne rozwiązanie nie tylko do domowej kuchni czy łazienki, ale także do zakładów pracy, gabinetów lekarskich, stacji benzynowych czy  ośrodków wypoczynkowych oraz wszędzie tam gdzie jest to potrzebne. Na rynku dostępnych jest 7 modeli ogrzewacza: nadumywalkowe z baterią metalową lub z tworzywa sztucznego, modele podumywalkowe do montażu pod umywalką bądź przy wannie lub kabinie prysznicowej, a także modele z przyłączem instalacyjnym będące alternatywą dla systemów centralnego ogrzewania wody. Wszystkie ogrzewacze Dafi dostępne są w następujących mocach na 230V: od 3,7 kW do 7,3 kW oraz 400V: od 7,5 kW do 11,0 kW).

Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 826 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Piece wolnostojace, kozy Liczba postów: 56 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to bardzo fajna rzecz, która nie tylko ogrzewa ale nadaję super klimat zwłaszcza w mroźne, zimowe wieczory. My mamy kominek z firmy http://www.k...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 203 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17213 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 326

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >