Czy można sterować domem za pomocą telefonu komórkowego?

Czy można sterować domem za pomocą telefonu komórkowego?

Teraz nie musisz być w domu, żeby otworzyć bramę, podnieść rolety czy wpuścić służby komunalne na posesję. System sterowania GSM proponowany przez Firmę WIŚNIOWSKI pozwala na zarządzanie wieloma funkcjami Twojego domu, nawet podczas zagranicznej podróży służbowej.

 

Inteligentny dom jest przyszłością, po którą sięga coraz więcej osób. Wielu z nas prowadzi aktywny tryb życia, który nie pozwala na częste przebywanie w domowym zaciszu. Możliwość zdalnego sterowania wieloma urządzeniami i uzyskiwanie powiadomień o zdarzeniach podczas naszej nieobecności daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z nowoczesnego Systemu GSM zyskujemy pewność, że nasze mienie pozostaje chronione i nie zaskoczą nas niespodziewane sytuacje. Zamontowanie i uruchomienie systemu jest bardzo łatwe – wystarczy komputer z zainstalowaną  aplikacją, centrala sterująca z modułem GSM oraz karta SIM.

 

Czytaj również: Drzwi balkonowe sterowane pilotem

 

Dom pod zdalnym nadzorem

Krajowa trasa szybkiego ruchu, centrum handlowe czy park – w każdym z tych miejsc można włączyć cyrkulację grzewczą, otworzyć bramę wjazdową lub zapalić światła na podjeździe własnego domu, nawet na odległość setek kilometrów. W dobie przyspieszającego tempa życia potrzebujemy coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić drogocenny czas i wyręczą w niektórych czynnościach. System daje bardzo szerokie możliwości zarządzania każdym budynkiem za pośrednictwem jednego urządzenia – osobistego telefonu komórkowego. Jest to nieoceniona wygoda nie tylko wtedy, gdy chcemy wziąć szybki prysznic nie czekając na podgrzanie wody czy wjechać bezpiecznie do garażu.

 


Otwarcie i zamknięcie bramy wjazdowej na posesję następuje za pomocą telefonu komórkowego
Fot. WIŚNIOWSKI


 

System daje przede wszystkim poczucie pewności w losowych sytuacjach. W każdym momencie możemy wpuścić na teren posesji domownika, który zapomniał klucza. Za jego pomocą można symulować obecność domowników podczas dłuższego wyjazdu, na przykład poprzez unoszenie i zaciąganie rolet, co obniża prawdopodobieństwo włamania. Ponadto System sterowania GSM zamontowany w bramach WIŚNIOWSKI dostarcza ważnych informacji dotyczących zdarzeń na posesji w formie krótkich wiadomości tekstowych SMS. Mogą to być powiadomienia o stanie położenia bramy, próbie siłowego otwarcia czy o stanie dostępnych środków na karcie SIM. 

 

Czytaj również: Jakie korzyści przynosi system inteligentnego budynku? Poznaj 5 technologii, które odmienią Twój dom

 

System dopasowany do potrzeb

System GSM można instalować w dowolnym obiekcie mieszkalnym. Może być podłączony do dowolnej automatycznej bramy wjazdowej i garażowej, włącznika światła lub nawet napędu unoszącego rolety. Programowanie jest bardzo łatwe i umożliwia samodzielne wykonywanie niektórych operacji. W skład Systemu wchodzi centrala sterująca z wbudowanym zasilaczem oraz moduł GSM umożliwiający wpięcie karty SIM. Dzięki aplikacji dostępnej na płycie CD programowanie urządzenia jest bardzo proste. Centrala sterująca umożliwia podłączenie trzech modułów GSM, natomiast każdy z nich jest odpowiedzialny za sterowanie jednego napędu.

 

System GSM umożliwia sterowanie z każdego miejsca, z zasięgiem telefonii komórkowej
Fot. WIŚNIOWSKI

 

Możliwe jest więc jednoczesne sterowanie na przykład bramą wjazdową, garażową oraz oświetleniem. Moduł GSM może być zaopatrzony w kartę SIM dowolnego operatora telefonii komórkowej, co umożliwia skonsolidowanie systemu w ramach jednej sieci telefonicznej. Do każdego z modułów GSM można przypisać aż 168 numerów upoważnionych do wydawania komend, a 4 z nich będą mieć uprawnienia administratora. Numery można szybko wprowadzać i usuwać podłączając System do komputera z zainstalowaną aplikacjąlub wysyłając SMS o odpowiednio skonstruowanej treści. Dzięki temu System nadaje się zarówno do budynków jednorodzinnych jaki i ogrodzonych osiedli.

 

Dzięki systemowi sterowania GSM  możliwe jest jednoczesne zdalne zarządzanie funkcjami kilku urządzeń jednocześnie za pośrednictwem osobistego telefonu komórkowego; Fot. WIŚNIOWSKI

 

Bądź poinformowany

Korzystając z Systemu sterowania GSM montowanego w bramach Wiśniowski możemy dodatkowo otrzymywać ważne informacje. Są one wysyłane automatycznie w formie krótkich informacji tekstowych SMS i mogą dotyczyć między innymi: stanu położenia bramy: otwarta/zamknięta, informacji o próbie siłowego otwarcia bramy przez osoby trzecie, informacji o otwarciu skrzynki sterowniczej, zaniku/powrocie zasilania sieciowego, informacji o otwarciu bramy, jeżeli pozostaje otwarta powyżej 10 minut czy stanie dostępnych środków na karcie SIM.

 

Czytaj również: Sterowniki do domowego systemu grzewczego

 

W ofercie firmy WIŚNIOWSKI !System sterowania GSM

Firma WIŚNIOWSKI posiada w ofercie łatwy w obsłudze System sterowania GSM, umożliwiający zdalne sterowanie pracą dowolnego urządzenia za pomocą telefonu komórkowego. Ze względu na funkcję powiadomień w formie SMS, stanowi ważny komponent systemu bezpieczeństwa. Dzięki nieskomplikowanej instalacji i intuicyjnej obsłudze System ten jest bardzo przyjazny użytkownikowi.

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19212 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >