Czy powietrzno wodne pompy ciepła to dobre rozwiązanie? Powietrze jako źródło ciepła

Czy powietrzno wodne pompy ciepła to dobre rozwiązanie? Powietrze jako źródło ciepła

Wykorzystanie naturalnego ciepła do ogrzewania budynków i podgrzewania wody pitnej przy pomocy pomp ciepła istotnie przyczynia się do ochrony surowców kopalnych i ochrony klimatu.

Spośród dostępnych źródeł ciepła – gruntu, wody gruntowej i powietrza – najłatwiejsze do wykorzystania jest powietrze. Aby móc wykorzystywać pochodzące z niego ciepło niepotrzebne są ani rozległe roboty ziemne, ani wiercenie studni. Do wielu zastosowań - ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych, przedsiębiorstw, czy w ramach lokalnych sieci grzewczych – kompletny program Viessmann oferuje efektywne pompy ciepła wykorzystujące wszystkie źródła ciepła, o mocy od 1,5 do 1 500 kilowatów. Mogą one służyć  do całorocznego ogrzewania jako jedyne generatory ciepła w budynku lub być eksploatowane w połączeniu z jednym z kotłów grzewczych zawartych w programie Viessmann. Firma Viessmann oferuje w tym celu zintegrowany system rozwiązań technicznych tej samej firmy – idealnie wzajemnie dopasowanych i niezawodnych.

Vitocal 200-S: Nowa pompa ciepła typu powietrze/woda o konstrukcji split w atrakcyjnej cenieNiskie koszty inwestycyjne, szybki i prosty montaż – nowa pompa ciepła typu powietrze/woda Vitocal 200-S jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem, umożliwiającym wykorzystanie naturalnego ciepła w domach jednorodzinnych. W budynkach modernizowanych, czy w nowym budownictwie - pompa Vitocal 200-S (zakres mocy cieplnej od 4 do 13 kW) to idealne rozwiązanie w obu sytuacjach. W już istniejących budynkach zapewnia oszczędne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie podstawowe. Ponadto dostarcza temperaturę zasilania o wysokości do 55 °C. Znajdujący się w budynku piec gazowy lub olejowy ma za zadanie jedynie uzupełnienie ciepła w wyjątkowo mroźne zimowe dni.


Funkcja rewersji w celu schładzania pomieszcze

W wersji przeznaczonej do nowych budynków pompa Vitocall 200-S może być instalowana jako wyłączny generator ciepła do ogrzewania powierzchni mieszkalnych i podgrzewania wody pitnej. Ponieważ posiada ona funkcję pracy rewersyjnej, w upalne letnie dni może być stosowana również w celu schładzania pomieszczeń. W ten sposób nowa pompa ciepła typu powietrze/woda zapewnia przyjemne temperatury przez okrągły rok.

 

 

Efektywna praca za niewielkie koszty eksploatacji

Konstrukcja pompy typu split obejmuje dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną, połączone ze sobą przewodami czynnika chłodniczego. Znajdująca się w jednostce zewnętrznej sprężarka z regulacja prędkości obrotowej zapewnia pompie Vitocall 200-S wysoki współczynnik efektywności COP: do 4,6 (A 7 °C/W 35 °C - według normy EN 14511) oraz umożliwia niskie roczne koszty prądu, co pozwala chronić środowisko i obniżyć koszty eksploatacji.


Komfortowa w użyciu

Znany już z innych kompaktowych pomp ciepła firmy Viessmann regulator Vitotronic również w nowym produkcie – Vitocall 200-S gwarantuje komfortowy sposób obsługi. Przejrzyste menu, duży wyświetlacz graficzny oraz wygodne przyciski umożliwiają wyjątkowo wygodną zmianę ustawień urządzenia. Obszerny wyświetlacz jest podświetlany i wysokokontrastowy, dzięki czemu można z niego korzystać nawet przy słabym oświetleniu.


Prosty montaż

Jednostkę zewnętrzną można zamontować zarówno w sąsiedztwie budynku, jak również na jego ścianie zewnętrznej lub na płaskim dachu. W wyposażeniu znajdują się dopasowane zestawy instalacyjne. Jednostka wewnętrzna wyposażona jest we wszystkie komponenty, niezbędne do efektywnego transportu ciepła do systemu grzewczego oraz podgrzewania wody pitnej. Wykonana jest w formie kompaktowego urządzenia ściennego, korespondującego zarówno kolorystycznie, jak też pod względem design i wymiarów z jednostkami ściennymi Viessmann Vitodens do ogrzewania gazowego. Pompa ciepła typu powietrze/woda Vitocal 200-S firmy Viessmann o konstrukcji split jest dostępna w sprzedaży od września 2010 r.

 

 

Źródło: Testa Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie szambo? Liczba postów: 34 Grupa: Moja budowa Badania ścieków są ważną częścią oceny ryzyka związanego z bezpieczeństwem środowiskowym. Częstotliwość potrzebnych badań jest uzależniona od wielu czynników, t...
  • Szambo Liczba postów: 80 Grupa: Moja budowa W takim razie jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości środków do szamba dla swojego domu to tutaj jak najbardziej do sprawdzenia mogę polecić Wam również porządne....
  • Strona internetowa dla firmy Liczba postów: 31 Grupa: Firmy budow... Strony internetowe umożliwiają analizę danych i śledzenie wyników. Dzięki narzędziom analitycznym, takim jak Google Analytics, firma może monitorować ruch na st...
  • Czas na remont Liczba postów: 122 Grupa: Budowa i re... Od jakiego pomieszczenia w domu byście zaczęli?
  • Wentylacja hybrydowa Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... Kratka ma na celu ochronę wylotu kanały wentylacyjnego, aby do domu dostawało się tylko świeże powietrze, a nie cały zbierający się w rurach pył, kurz, brud i r...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 72

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >