Grzejniki dekoracyjne - przykłady zastosowań

Grzejniki dekoracyjne - przykłady zastosowań

Salony z dużymi oknami lub przeszklonymi ścianami stają się coraz popularniejsze w polskich domach. Dzięki takim rozwiązaniom pomieszczenie zyskuje wyjątkowy charakter i dużo więcej naturalnego światła. Planując dużą przeszkloną powierzchnię w mieszkaniu warto pamiętać o dopasowaniu do niej odpowiedniego grzejnika. Czytaj dalej

Więcej światła i powietrza

Przeszklone powierzchnie okienne pojawiają się nie tylko w biurowcach i restauracjach, ale ostatnio coraz częściej w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Właściciele domów z ogrodami często stosują wysokie okna w miejscach, z których roztacza się widok na ogród lub las. W mieszkaniach, dzięki dużym, przeszklonym powierzchniom pojawia się więcej światła i przestrzeni. Równie popularne stają się nieco już zapomniane oranżerie, które kiedyś były dość często stosowane w domach wolnostojących. Projektując pomieszczenie z dużą ilością powierzchni szklanych należy pamiętać o doborze grzejników, które powinny nie tylko zapewnić odpowiednią temperaturę pomieszczenia, ale również właściwie komponować się ze specjalnym charakterem wnętrza. Odpowiednio dobrany grzejnik dekoracyjny pozwoli na dowolną aranżację wnętrza zgodną z najnowszymi trendami i gustem domowników.

Funkcjonalność i estetyka

„Instalując grzejnik w pomieszczeniu należy pamiętać o tym, że powinien znajdować się w miejscu, w którym występują największe straty ciepła czyli właśnie przy oknach czy innych przeszklonych powierzchniach. Na pewno tradycyjne grzejniki np. żeliwne nie pasują ani wyglądem ani kształtem do nowoczesnych pomieszczeń. Konieczne jest w takiej sytuacji zainstalowanie grzejnika, który pozytywnie wpłynie na estetykę całego wnętrza. Przy wysokim oknie odpowiedni jest albo grzejnik bardzo niski i długi umieszczony poziomo pod oknem albo grzejnik wysoki i wąski, który umieszczamy pionowo przy szklanej powierzchni. Oczywiście taki grzejnik powinien mieć dekoracyjny charakter i odpowiednio dobraną kolorystykę. Ważne jest również to, aby elementy podłączenia były jak najmniej widoczne, tak aby nie zakłócały harmonii pomieszczenia.” – radzi Roman Strzelczyk, ekspert z firmy Rettig Heating, producenta grzejników Purmo.

Grzejnik dekoracją

Obecnie na rynku jest bogata oferta grzejników dekoracyjnych, które spełniają powyższe wymagania i odpowiednio komponują się z wnętrzami z dużymi przeszkleniami. Grzejnik Ratec Plus firmy Rettig Heating, dzięki temu, że jest niski i długi świetnie nadaje się do zainstalowania pod wysokim oknem. Najniższy model Ratec Plus ma zaledwie 14,2 cm, najwyższy 28,6 cm, a długość dobierana jest w przedziale od 40 do aż 300 cm. Grzejnik Ratec Plus można podłączyć zarówno z boku jak i z dołu, dzięki czemu połączenie jest prawie niewidoczne lub całkowicie ukryte w ścianie. Ratec Plus, dzięki gładkiej powierzchni elementów grzejnych i bogatej kolorystyce komponuje się z każdym wnętrzem, szczególnie z takim, w którym zastosowano duże szklane powierzchnie. Często urządzając dom czy mieszkanie mamy problemem z umieszczeniem odpowiedniego grzejnika w miejscach o nietypowych wymiarach, nie tylko przy dużych oknach, ale też tam, gdzie powierzchnia przeznaczona na grzejnik jest nieduża np. w przedpokoju czy pokojach łączonych z holami, małych przestrzeniach przy schodach.

 

 

 

W takiej sytuacji warte polecenia są grzejniki dekoracyjne Konti i Venti, które wyróżnia oryginalna stylistyka oraz nietypowe wymiary – od modeli wysokich i wąskich po niskie i długie. Grzejniki poziome mogą być bardzo niskie (od 7 m do 28,6 cm) i przy tym długie (od 50 cm do 400 cm). Za to grzejniki pionowe są wysokie (od 160 do 220 cm) i wąskie (od 14,2 do 86,2 cm). Modele te różnią się rodzajem podłączenia – Konti bocznym, a Venti dolnym. Dodatkową zaletą wszystkich trzech modeli grzejników dekoracyjnych jest to, że można je schować w kanałach pod posadzką – wtedy ciepłe powietrze będzie wydostawać się przez specjalne otwory w podłodze. Zarówno grzejnik Ratec Plus, jak i modele Konti
i Venti dostępne są w innych kolorach z palety RAL. Wybierając odpowiednie ogrzewanie do projektowanego wnętrza należy pamiętać o tym, że nowoczesne grzejniki nie tylko ogrzeją pomieszczenie, ale też podkreślą jego styl i charakter.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl
Autor: Pegasus PR/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie zamówić projekt domu? Liczba postów: 73 Grupa: Moja budowa Jak już projekt domu będzie to warto pomyśleć gdzie będzie stała wiata garażowa?
  • Budowa stalowej hali Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Cześć hala stalowa w wersji wiata garażowa to idealne miejsce przed dom żeby dopełnić walory estetyczne i chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi.
  • panele fotowoltaiczne Liczba postów: 20 Grupa: Moja budowa Oczywiście że jak już stoi wiata garażowa to idealnie do niej nadaje się panel fotowoltaiczny wszystko jest tak zaprojektowane aby wytrzymała te obciążenia.
  • Rekuperatory Liczba postów: 19 Grupa: Moja budowa wiata garażowa to nie jest miejsce na rekuperator nigdy nie będzie zresztą.
  • Malowanie Liczba postów: 67 Grupa: Moja budowa wiata garażowa zwykle pomalowana jest proszkowo a wcześniej ocynkowana żeby nie rdzewieć.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >