Izolacje fundamentów - system firmy Swisspor

Izolacje fundamentów - system firmy Swisspor

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że koszt izolacji fundamentów to prawie 3% kosztów inwestycji. Warto się więc zastanowić, na co wydajemy te 3%. Czytaj dalej

Obok stabilnej konstrukcji fundamentów szczególną uwagę należy zwrócić na ich izolację: pionową i poziomą.

Należy przy tym też pamiętać, że jakakolwiek naprawa izolacji fundamentów po zrealizowaniu obiektu będzie utrudniona lub wręcz niemożliwa z powodu prostego faktu – fundamenty są jednym z etapów budowy szybko znikających pod ziemią. Popełnienie błędu w tym miejscu konstrukcji jest bardzo trudne do zlokalizowania i naprawienia w późniejszym czasie.

Należy przy tym przypomniec, że:
Izolacja pionowa zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci i wody poprzez pionowe powierzchnie. Izolacja pozioma zabezpiecza poziome powierzchnie ścian i fundamentów przed podciąganiem kapilarnym na wyższe części budynku. Izolacje poziome zabezpieczają również posadzki leżące na gruncie, czyli podłogi piwnic lub parteru, przed działaniem wilgoci. Hydroizolacja musi tworzyć na powierzchni kontaktujących się z gruntem elementów budynku ciągłość. W przypadku braku izolacji poziomej lub pionowej jakiegokolwiek elementu może doprowadzić do uszkodzeń, które nie będą łatwe do usunięcia.

1 2 3

Źródło: budnet.pl
Autor: Klaxon Communications/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >