Ogrzewanie promiennikami sufitowymi

Ogrzewanie promiennikami sufitowymi

Metalowe promienniki sufitowe stanowią odpowiedź na obecne, wysokie wymagania, jakie stawia się nowoczesnej klimatyzacji pomieszczeń. System ten jest gwarancją optymalnego klimatu pomieszczeń i energooszczędności przez cały rok. Czytaj dalej

 

Zehnder Carboline wyróżnia się znakomitymi właściwościami materiału, który jest stosowany przy jego produkcji. Mowa o naturalnym graficie ekspandowanym, który świetnie spełnia zadanie szybkiego i równomiernego rozprowadzenia ciepła po całej powierzchni.. Zehnder Carboline to wysokowydajny system, który w prosty i praktyczny sposób daje się zastosować w istniejących, a także nowo powstających sufitach kasetonowych. Dlatego doskonale sprawdza się w przypadku klimatyzowania obiektów użyteczności publicznej m. in. szpitali, , ale także biur, sal konferencyjnych, czy szkół.

 

Czytaj również: W jaki sposób zaizolować instalację klimatyzacji

 

-Naturalny grafit ekspandowany użyty do produkcji Zehnder Carboline charakteryzuje się doskonałym przewodzeniem ciepła, niepalnością, odpornością na starzenie, a także nieaktywnością fizjologiczną. Materiał ten jest wytwarzany z dobrze wykształconych kryształów naturalnego grafitu o strukturze łuskowatej. Jest to występujący w naturze materiał, zaliczający się do nieorganicznych odmian węgla. Atomy węgla w heksagonalnej siatce krystalicznej ułożone są w płaskich warstwach leżących jedna na drugiej. Objętość tych równoległych łusek jest w procesie produkcji zwiększana 200 do 400 razy. Na potrzeby systemu Zehnder Carboline z naturalnego grafitu ekspandowanego wytwarzane są lekkie płyty budowlane - mówi Jerzy Stosiek Dyrektor Generalny Zehnder Polska.

 

Czytaj również: Ogrzewanie i chłodzenie podłogowe

 

Jednostka charakteryzuje się wysoką i jednolitą temperaturą powierzchni, dzięki czemu zapewnia zdecydowanie wyższy stopień promieniowania, a niżeli porównywalne systemy sufitowego ogrzewania i chłodzenia. Dzięki temu klimat w pomieszczeniach jest jeszcze bardziej przyjemny, a koszty energii niższe. Oprócz tego, przy zmiennym zapotrzebowaniu na ogrzewanie oraz chłodzenie, reaguje znacznie szybciej, niż typowe systemy sufitowe. Dzieje się tak za sprawą dobrej przewodności grafitu ekspandowanego. Ze względu na szybszą reakcję, wydajność energetyczna jest znacznie wyższa niż w tradycyjnych systemach tego typu.

 

Czytaj również: Klimatyzacje w polskich mieszkaniach

 

Zehnder Carboline występuje w opcji kasetonowej i wolnowiszącej. Pierwsza przeznaczona jest do zastosowania w nowych, bądź już istniejących sufitach kasetonowych. W ofercie Zehnder mamy dostępne wymiary modułów 600 i 625 mm.

 

Czytaj również: Cicho pracująca wentylacja

 


 

- Jeżeli chodzi o budowę wersji dla sufitów podwieszanych, to jest ona dopasowana do standardowych wymiarów przyjętych w Polsce, tj. 600mm. Długości dostępnych promienników są wielokrotnością tego wymiaru. Korzystnie jest stosować w pomieszczeniach możliwie długie płyty. Dzięki temu udaje się z powodzeniem zmniejszyć nakład pracy przy ich instalacji a także koszt samych promienników. Konstrukcja kasety promiennika umożliwia łatwy montaż dzięki odpowiedniemu profilowi – wyjaśnia Jerzy Stosiek.

 

Czytaj również: Optymalna pompa ciepła i wentylacja w jednym

 

Druga wersja, wolnowisząca, umożliwia instalację w prawie każdym pomieszczeniu bytowym. Jest bardzo uniwersalna i tak np. dzięki nieznacznej odległości od sufitu, pozwala na prosty montaż w obiektach o niewielkiej wysokości. Z kolei wymiary panelu podwieszanego można indywidualnie dopasować do właściwie każdego planu budynku. Promienniki z powierzchnią perforowaną, posiadającą właściwości dźwiękochłonne, doskonale sprawdzą się w budynkach o charakterze biurowym. Wersja wolnowisząca Zehnder Carboline to także ogromna elastyczność. Cechuje ją proste wzornictwo i dostępność we wszystkich kolorach.

 

Czytaj również: Interfejsy łączące urządzenia klimatyzacyjne z systemami zarządzania

 

Zehnder Carboline łączy eleganckie wzornictwo i niezawodną technikę z doskonałą efektywnością. Ponadto niskie temperatury zasilania ogrzewania umożliwiają zastosowanie alternatywnych źródeł energii (ogniw solarnych, techniki kondensacyjnej czy pomp ciepła). Jednak dla użytkowników najważniejszy jest, osiągany dzięki urządzeniu, bardzo przyjemny klimat.  Stanowi to bowiem istotę zastosowania takich urządzeń, a Zehnder Carboline to zdecydowanie produkt spełanijący swoje funkcje kompleksowo i efektywinie.

Źródło: 36i6 PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 104

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >