Ozdoby na grzejnik

Ozdoby na grzejnik

Grzejniki spotkamy dzisiaj niemal w każdym mieszkaniu. Doceniamy ich znaczenie szczególnie zimą i jesienią, kiedy po powrocie do domu, zziębnięci rozkoszujemy się przyjemnym ciepłem. Czytaj dalej

 

Jednak poza swoją najważniejszą funkcją grzewczą, urządzenia te mogą być także doskonałą ozdobą każdego pomieszczenia. Często są również domowymi suszarkami na ręczniki i pranie. Piękne, dopracowane wzorniczo zajmują godne miejsca w salonach, łazienkach i holach. Grzejniki-suszarki umieszczone w łazience suszą ręczniki i pranie, w holu zaś mokre od deszczu lub śniegu płaszcze. Specjalne wieszaki przymocowane do poszczególnych urządzeń zwiększają powierzchnię suszenia, będąc równocześnie ich atrakcyjną ozdobą.  W gronie tych jakże użytecznych elementów wyposażenia grzejnika znajdziemy rozmaite rozwiązania estetyczne i zarazem praktyczne.

 

Czytaj również: Grzejniki drabinkowe bez sztampy

 

 

Krótkie wieszaki pojedyncze umieszcza się pomiędzy rurkami dobranych pod względem formy i designu grzejników. Białe, chromowane, bądź o przeplatających się ze sobą barwach posiadają kształt owalny lub geometryczny. Te niemal niewidoczne estetyczne dodatki spełniają niesłychanie użyteczne funkcje. Możemy w wygodny sposób umieścić na nich ręcznik czy mokry od deszczu płaszcz. Nie zajmują wiele miejsca i dlatego świetnie sprawdzają się przede wszystkim w holu.

 

Czytaj również: Grzejniki w nowych kolorach


 

Wieszaki poprzeczne są niezmiernie praktycznym rozwiązaniem szczególnie w łazienkach. W sposób wyraźny, ale równocześnie niezwykle dyskretny powiększają powierzchnię suszenia grzejnika. Powinny być dobierane do jego kształtu i designu. Na rynku znajdziemy wieszaki poprzeczne proste oraz poprzeczne gięte. Pierwsze są idealnym uzupełnieniem grzejników, których rurki skłaniają się w kierunku ściany, drugie zaś posiadają linię wypukłą i nieco zaokrągloną, dlatego muszą być umieszczane na urządzeniach o podobnej formie.

 


 

 

 

Te niezwykłe elementy galanterii grzejnikowej białe bądź chromowane nie tylko nie naruszają designerskiej koncepcji grzejników, ale właściwie dobrane podkreślają ich piękno i niepowtarzalny styl. Grzejniki poprzeczne są idealne dla łazienek, w których jakże często brakuje nam miejsca na suszenie wypranych ubrań czy ręczników kąpielowych. Grzejnikowe wieszaki to małe gadżety, które nawet niewykorzystywane, są gustowną ozdobą nie tylko urządzenia, ale również każdego pomieszczenia. W ten sposób ta dyskretna grzejnikowa biżuteria, może być  kolejnym potwierdzeniem znanego powiedzenia: „małe jest piękne”.

 

Źródło: Afir / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 113

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >