Rozwiązania dla Wysoko Wydajnych Budynków

Rozwiązania dla Wysoko Wydajnych Budynków

Instytucje finansowe każdego dnia mają do czynienia z krytycznymi danymi – danymi, które wymagają specjalistycznych środowisk zapewniających nieprzerwane procesowanie informacji. Czytaj dalej

 

Jeśli centrum danych przestanie działać nawet na 15 minut, firma może stracić miliony w postaci informacji. Centra danych charakteryzują się znacznymi i specjalnymi wymaganiami w odniesieniu do chłodzenia, które umożliwia przetworzenie ładunków ciepła będącego efektem pracy procesów komputerowych. Gorące strefy oraz niewystarczające chłodzenie mogą spowodować kosztowne przerwy i należą do codziennych problemów. Krytyczne operacje wykonywane są w instytucjach finansowych 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i wiążą się z większym zapotrzebowaniem na zarządzanie termiczne i kontrolą przepływu powietrza, chłodzenia i wilgotności. Niezawodne i efektywne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) są niezbędne do osiągnięcia optymalnej wydajności. Gęstość serwerów cały czas rośnie, aby sprostać zapotrzebowaniu światowych organizacji i ich wymagań co do przechowywania danych.

 

 

Zgodnie z dokumentem Komisji Europejskiej „2012 Best Practices for the EU Code of Conduct on Data Centers” chłodzenie centrów danych jest często największym kosztem energetycznym w danym obiekcie. Dzięki temu chłodzenie stanowi znaczącą szansę na zwiększenie wydajności. Instytucje finansowe oraz centra danych rozrastają się oraz konsolidują w szybkim tempie i aby móc nadążyć za tempem światowej gospodarki są zależne od nieprzerwanego działania.

 

Wysoko Wydajne Instytucje Finansowe

Trane, wiodący globalny dostawca rozwiązań i usług komfortu wewnątrz pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, współpracuje z instytucjami finansowymi i centrami danych na całym świecie dostarczając rozwiązania, które spełniają ich unikalne potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Trane współpracuje z obiektami projektując takie systemy, aby mogły sprostać unikatowym warunkom jakie panują w środowisku finansowym. Celem jest upewnienie się, że budynek jest obsługiwany i zarządzany w taki sposób, aby móc nieprzerwanie sprostać potrzebom obiektu i konsekwentnie utrzymywać środowisko wewnątrz pomieszczeń na poziomie, który wspiera krytyczne cele biznesowe.

 

Czytaj również: Instalacje solarne

 

Podchodząc do sprawy od strony systemu, Trane pomaga instytucjom finansowym zrozumieć w jaki sposób wymagania związane z procesowaniem danych finansowych wpływają na pracę budynku oraz jak zarządzać przestojami i utrzymać system w działaniu 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wiążąc ze sobą wszystkie systemy budynku, Trane może pomóc instytucjom finansowym w zwiększeniu ich wydajności i oszczędności. Systemy takie jak Tracer™ XT pomagają centrom danych w zarządzaniu ryzykiem. Łącząc system automatyki budynku z platformą oprogramowania GE Intelligent Platforms’ Proficy® Software, operatorzy budynków mogą wizualizować, analizować, modelować, monitorować i diagnozować systemy. Narzędzia te dostarczają informacji do efektywnego i produktywnego zarządzania centrami danych, dostarczając organizacjom bezpieczeństwo i redundancję. 

 

 

Przykład: Rozwiązania Trane Zwiększają Operacyjną i Energetyczną Wydajność w Centrum Danych Intesa Sanpaolo Intesa Sanpaolo, jeden z czołowych banków strefy Euro, zmodernizował infrastrukturę swojego centrum danych w Parmie, we Włoszech, aby zwiększyć wydajność energetyczną i operacyjną. Niedawne usprawnienia ukierunkowane na oszczędności energii dostarczają niezawodnego i wydajnego chłodzenia, krytycznego dla środowiska centrum danych. Usprawnienia spełniają także standardy zrównoważonego rozwoju i są częścią środowiskowych zobowiązań Intesa Sanpaolo oraz dążenia do stworzenia wysoko wydajnego budynku.

 

Czytaj również: Innowacyjny Dom Zeroenergetyczny

 

Eksperci Trane zaczęli pracę od dwumiesięcznego badania budynku centrum danych, monitoringu temperatury i ładunku chłodu. Audyt wykazał, że system chłodzenia nie był zoptymalizowany pod kątem wydajności, doprowadzając do tego, że agregaty chłodnicze pracowały na 50-cio procentowym obciążeniu. W oparciu o te rezultaty, liderzy banku wybrali sposoby oszczędności energii, które spełniały ich wymagania zwiększając jednocześnie wydajność energetyczną i zrównoważony rozwój. Modernizacja obejmowała wymianę dwóch 400 kilowatowych (kW) chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych o niskiej wydajności na jeden wysoko wydajny 1,000 kilowatowy system chłodzony wodą. System zarządzania maszynownią chłodu Tracer Summit™ został zainstalowany do kontrolowania 7,500kW produkcji i dystrybucji chłodu. Dzięki systemowi automatyki zmniejszono liczbę agregatów chłodniczych potrzebnych do efektywnej pracy maszynowni chłodu.

 

 

Oprócz predyktywnych i prewencyjnych usług serwisowych oferowanych w ramach Trane Care™, liderzy Intesa Sanpaolo zdecydowali się też na kontrakt serwisowy. Wprowadzone programy zarządzania i serwisowania pomagają w zapewnieniu optymalnej pracy wydajnych energetycznie i ukierunkowanych na środowisko systemów.
Szacuje się, że usprawnienia, zakończone w 2011 roku, zwrócą się w ciągu trzech lat. Modernizacja systemu dostarcza również niezawodne, efektywne chłodzenie, krytyczne w środowiskach centrów danych. Oczekuje się, że usprawnienia wykonane w maszynowni chłodu obiektu zwiększą wydajność energetyczną o 16 procent.

 

Przykład: Financial Statement Services, Inc. Oszczędza Pieniądze Dzięki Działaniom Ukierunkowanym na Oszczędzanie Energii
Financial Statement Services, Inc. (FSSI) to firma oferująca kompleksowe usługi drukarskie i pocztowe, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu ważnych sprawozdań, listów, ogłoszeń i innej krytycznej czasowo komunikacji konsumenckiej. Z pomocą Trane, FSSI zrealizowała działania ukierunkowane na oszczędzanie energii (Energy Conservation Measures ECMs), w rezultacie których szacowane oszczędności w budynku centrali firmy o powierzchni 15,600 m2 wyniosą prawie 72,000 dolarów rocznie.

 

Celem zrealizowanych usprawnień było zwiększenie energetycznej i operacyjnej efektywności w konkurencyjnej branży, zmniejszenie kosztów operacyjnych oraz maksymalizacja niezawodności systemu pozwalającej na utrzymanie zaufania klientów. Usprawnienia pozytywnie wpłynęły także na komfort i produktywność pracowników.
W ramach usprawnień wymieniono oświetlenie w całym budynku na wysoko wydajne. Znacznie zmniejszyło to zużycie energii, poprawiając jednocześnie środowisko pracy w FSSI i zwiększając produktywność firmy. Przykładowo, w jednej ze stref produkcyjnych ogólne oświetlenie zwiększono o 38 procent, podczas gdy zużycie energii spadło o 40 procent.

 

 

W swoim magazynie, FSSI zainstalowało także czujniki, które są aktywowane tylko wtedy gdy wózki widłowe pracują na danym, konkretnym korytarzu. Oprócz tego w ramach usprawnień zwiększono optymalizację sterowania w istniejącym wysoko wydajnym systemie wody lodowej w celu zwiększenia efektywności energetycznej i operacyjnej.
W ramach usprawnień w FSSI oszacowano także potencjalne korzyści płynące z inteligentnych usług budowlanych. Wykorzystując zaawansowane technologię i analizy, usługi Trane Intelligent Services będą nieprzerwanie zbierać, interpretować i podejmować działania w oparciu o dane zebrane z systemów budynku i innych źródeł. Jeśli wykryte zostaną anomalie operacyjne, Trane reaguje automatycznie i proponuje kroki, które firma może podjąć, aby budynek pracował wydajnie i w ramach wcześniej zaprojektowanych parametrów pracy.  

 

 

Przykład: Usprawnienia w Siedzibie TIAA-CREF Oszczędzają Energię i Koszty Operacyjne

TIAA-CREF to jeden z największych amerykańskich inwestorów instytucjonalnych działających w branży nieruchomości. W swojej nowojorskiej siedzibie na Manhattanie, zrealizowali usprawnienia ukierunkowane na wydajność energetyczną, które według szacunków zaowocują oszczędnością kosztów energii i operacyjnych w wysokości 765,000 dolarów rocznie. 

 

TIAA-CREF zwróciła się do Trane zlecając przeprowadzenie analizy energetycznej swojej siedziby. W oparciu o rezultaty, TIAA-CREEF wybrała system wody lodowej do produkcji lodu w godzinach pozaszczytowych oraz 30-to zbiornikowy system magazynowania termicznego, który oferuje 6,000 godzino-ton magazynowania termicznego. System przenosi szczytowe obciążenia chłodu na okres poza szczytem poprzez produkcję lodu w nocy i wykorzystanie go do chłodzenia w ciągu dziennych godzin szczytu. 

 

 

Liderzy TIAA-CREF zlecił również dodanie dwu-megawatowych generatorów zapasowych i nowe rozwiązanie odprowadzania ciepła w celu zwiększenia redundancji w kluczowych obszarach budynku takich jak centrum danych i pomieszczenia transakcyjne. Wysokowydajne budynki ułatwiają właścicielom i użytkownikom realizację ich celów biznesowych dzięki wykorzystaniu standardów projektowych i operacyjnych, które są tworzone, oceniane i nieustannie aktualizowane z myślą o uzyskaniu pożądanych wyników w wyznaczonych ramach. 

 

Eksperci Trane są gotowi do dyskusji z Państwem i wywiadów na temat wysokowydajnych rozwiązań dla budynków, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty operacyjne centrów danych i instytucji finansowych.

 

Źródło: Trane / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >