Jak powstaje grzejnik?

Jak powstaje grzejnik?

Nowoczesne grzejniki znacznie różnią się od tych, których używano dawniej. Ciężkie i masywne odlewy żeliwne zastąpiono urządzeniami wykonanymi ze stopów lekkich, które nie tylko pełnią funkcję grzewczą, ale również są ozdobą pomieszczeń prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Czytaj dalej

 

Takie grzejniki odznaczają się równocześnie niewielką pojemnością wodną. Dzięki niskiemu poziomowi akumulacyjności cieplnej urządzenie szybko nagrzewa się i stygnie. Możliwa jest więc natychmiastowa reakcja na sygnały pochodzące z urządzeń automatycznej regulacji. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste. Kocioł zużywa bowiem mniej paliwa a to z kolei powoduje obniżenie rachunków ponoszonych za energię.

 

Czytaj również: Kilka uwag o montażu grzejnika łazienkowego

 

Nowoczesne grzejniki firmy ENIX odznaczają się wysoką wydajnością, niewielką masą oraz odpornością na korozję. Dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach. Jak zatem powstają takie grzejniki? Aby zapewnić wysokie standardy jakościowe, estetykę oraz trwałość, zachowując równocześnie właściwości funkcjonalne, producent musi przestrzegać odpowiednich zasad podczas procesu produkcji i kontroli. Widoczne jest to już na etapie doboru surowców a także obróbki powierzchniowej. Przeprowadza się więc odtłuszczanie, fosforanowanie oraz gruntowanie kataforetyczne (KTL).

 

 

Łączenie polega nie na spawaniu, ale na lutowaniu w piecu przy temperaturze 1180°C. Dzięki temu łączenia elementów są niewidoczne. O efekcie końcowym decyduje elektroforetyczne malowanie lakierem proszkowym. Podczas krycia nietypowych kształtów grzejników bardzo często uwzględnia się ręczne malowanie proszkowe. Regularnie prowadzone są kontrole procesów malowania dla zapewnienia powtarzalności struktur powłok lakierniczych. Badania i sprawdzanie wykonuje się na każdym etapie produkcji dzięki Wewnętrznemu Zarządzaniu Jakością.

 

Czytaj również: Grzejniki do wnętrz publicznych


Pracownicy laboratorium, za pomocą specjalistycznego sprzętu, przeprowadzają testy wszystkich parametrów w zakresie przepływu i wydajności grzejników na poziomie podstawowym. Na koniec grzejniki są poddawane badaniom w certyfikowanych jednostkach pod kątem spełniania normy PN-EN 442. Przy zakupie grzejnika warto sięgnąć do oferty firmy ENIX, której produkty powstają z wyjątkową starannością. Znajdziemy w niej grzejniki łazienkowe do centralnego ogrzewania, dekoracyjne, luksusowe grzejniki klasy premium, elektryczne grzejniki łazienkowe, a także szereg akcesoriów takich jak na przykład grzałki z termostatami. Z pewnością dobierzemy model spełniający nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności i wzornictwa gdyż producent od wielu lat współpracuje z profesjonalnymi pracowniami projektowymi.

 

 

Źródło: Afir / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >