Klasyczne grzejniki w nowym mieszkaniu

Klasyczne grzejniki w nowym mieszkaniu

W nowoczesnych domach i mieszkaniach królują typowe płaskie grzejniki płytowe, które na dobre wyparły standardowo montowane niegdyś grzejniki żeberkowe. Są bardziej oszczędne i wydajne, tłumaczymy sobie – lecz sentyment za klasycznymi „żeberkami” pozostał. Czytaj dalej

 

Klasyczne żeliwne kaloryfery nie sprawdzają się w nowoczesnych, energooszczędnych systemach ogrzewania. Przede wszystkim ze względu na dużą pojemność wodną. Ogrzewanie dużych ilości wody zasilającej typowe żeliwne grzejniki jest po prostu mało ekonomiczne i dużo kosztuje użytkowników instalacji. Na szczęście dla zwolenników klasycznych żeberek, na rynku można znaleźć grzejniki kolumnowe, np. Purmo Delta – z wyglądu bardzo podobne do starych żeberkowych „kaloryferów”.

 

Czytaj również: Ogrzewanie podłogowe pod każdym rodzajem podłogi

 

 

Na pierwszy rzut oka grzejniki kolumnowe Purmo Delta wyglądają jak klasyczne grzejniki żeberkowe, jednak w budowie i jakości zupełnie ich nie przypominają. Grzejniki kolumnowe Delta są wykonane ze stali i spawane w innowacyjnej technologii laserowej. Dzięki temu łączenia pozostają całkowicie niewidoczne i nie poddają się korozji. Przekrój poprzeczny kolektorów w kształcie litery D sprawia, że wydajność grzejników kolumnowych Purmo jest o wiele wyższa niż standardowych grzejników o podobnym kształcie.

 

Czytaj również: Jak walczyć z zimną podłogą?

 

 

Pasują nawet do najbardziej nietypowych wnętrz

Grzejniki kolumnowe Purmo Delta są bardzo elastyczne jeśli chodzi o wymiary. Producent oferuje je w wyjątkowo szerokiej gamie rozmiarów – zarówno wysokości, jak i długości. Można dobrać również szerokość grzejnika Delta – od 2 do aż 6 kolumn w przekroju bocznym. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania niestandardowej długości oraz wysokości grzejnika dopasowanego dokładnie do indywidualnych wymiarów pomieszczenia, wysokości okna itp. Kolumny mogą również zostać ustawione pod kątem lub w formie półkola. Tego typu rozwiązania sprawdzają się świetnie w niestandardowych pomieszczeniach, z nieregularnie ułożonymi ścianami lub wykuszami okiennymi. Ponadto grzejniki Delta mogą zostać podłączone do instalacji zarówno od dołu, jak i z boków. Dzięki temu z łatwością dopasujemy nowy grzejnik do wymiarów starej instalacji.

 

Czytaj również: Jaki grzejnik do przedpokoju?

 

 

W stylu loft

Tradycyjne żeberkowe grzejniki łączą się także z wnętrzami w stylu industrialnym. W tego typu wnętrzach dominuje przestrzeń oraz surowe  materiały wykończeniowe: cegła, beton i metal. W otwartej przestrzeni nie ma miejsca na przypadkowe grzejniki. Tu sprawdzą się dekoracyjne kolumny grzejnika Delta w kolorze neutralnym,  metalicznym lub wykonane z „surowej” stali (zabezpieczonej jedynie bezbarwnym lakierem). W klasycznym lofcie o dużej otwartej przestrzeni grzejniki kolumnowe Delta idealnie dopasują się do charakteru i stylistyki wnętrza. Będą podkreślały jego surowy, ascetyczny charakter, a przy tym zapewnią wyjątkowo wysokie moce grzewcze, wystarczające do ogrzania otwartego pomieszczenia z wysokim sufitem.

 

Czytaj również: Czy ogrzewanie zaczyna się od września?

 

Źródło: PR Prumo / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18532 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >