Wymiana grzejników w domu. Jakie grzejniki warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich wymianie.

Wymiana grzejników w domu. Jakie grzejniki warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich wymianie.

Sezon letni to idealna pora na wymianę grzejników przed nadchodzącą zimą. Decydując się na zakup nowych zyskamy większą wydajność grzewczą, obniżając jednocześnie koszty eksploatacyjne. Ponadto, odpowiednio dopasowane do wnętrza, mogą podnieść jego walory estetyczne. Czytaj dalej

 

Pamiętajmy, że powinny nam służyć przynajmniej kilka lat, a ich wymiana nie będzie już taka prosta, jak nowego dywanu czy ławy.  Dlatego właśnie podpowiadamy, czym się kierować wybierając grzejniki.

 

Czytaj również: Jak powoli przygotować się do jesieni?


Dlaczego warto wymienić stare na nowe?

Grzejniki starego typu nie tylko sprawiają problemy w użytkowaniu –  korozja, zuzyte gwinty powodujące problemy z uszczelnieniem przewymiarowanie lub niedobór mocy, ale też odznaczają się niską atrakcyjnością wizualną. Zwykle nie chwalimy się grzejnikami, ponieważ ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wręcz zmuszeni jesteśmy je w jakiś sposób ukryć, co jest dosyć skomplikowane. Jednak malowanie grzejników pod kolor ścian, zawieszanie długich firan i zasłon czy też chowanie grzejników za meblami, nie przynosi pożądanych efektów. Można zastosować zabudowę, ale wówczas zostaną ograniczone ich funkcje grzewcze i przysporzy ona również problemów podczas przeglądu instalacji i przy sprzątaniu. Jeśli więc mamy taką możliwość, dobrym rozwiązaniem będzie wymiana starych na nowe.

 

 

Na rynku dostępny jest duży wybór grzejników, które wyróżniają się nowoczesnym designem i można je dopasować do każdego typu wnętrza. Jeżeli mamy wnętrze urządzone w starym stylu, wystarczy dobrać grzejnik w tej stylizacji. Odpowiednio ulokowany i skomponowany z ogólnym wystrojem grzejnik, nie tylko zagwarantuje ciepło w pomieszczeniach, ale stanie się ich prawdziwą ozdobą. W ofercie naszej firmy znajdują się grzejniki renowacyjne, dzięki którym bezproblemowo można wymienić stare kaloryfery na nowe.Mają one rozstawy złącz przystosowane rozstawem do istniejących instalacji, co w dużej mierze pozwala oszczędzić czas oraz zminimalizować koszty całego przedsięwzięciao ile instalacja nie wymaga także wymiany – mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.

1 2 3 4

Źródło: 36i6pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >