Tanie ogrzewanie domu

Tanie ogrzewanie domu

Już teraz możesz mieć system, który w okresie zimowym ogrzeje dom o powierzchni 250m2 wraz z ciepłą wodą użytkową za jedyne 250zł miesięcznie! Czytaj dalej

 

Firma C.D.N. Business Group Sp. z o.o. wprowadziła na rynek innowacyjną technologię ogrzewania pomieszczeń – system ogrzewania fazowego FERIS. Jest to zupełnie nowa zasada działania ogrzewania ściennego w postaci paneli podtynkowych oraz ściennych w których zachodzi zjawisko przemiany fazowej, dzięki temu zmniejsza się pojemność układu wodnego budynku o 80% i zapewnia bezkonkurencyjne oszczędności eksploatacyjne w ogrzewaniu pomieszczeń.

 

 

Ogrzewanie Fazowe FERIS

Jest to system, który ogrzewa pomieszczenia poprzez promieniowanie, a nie konwekcję. Ten rodzaj ogrzewania nie ogrzewa bezpośrednio powietrza. Do wytworzenia ciepła wykorzystuje zupełnie inną zasadę niż ogrzewanie konwekcyjne. Nie potrzebuje ono takiego nośnika jak powietrze i nie zależy od temperatury otoczenia. Ciepło przekazywane jest do pomieszczenia w postaci subtelnego promieniowania bardzo przyjaznego dla mieszkańców. Promieniowanie cieplne nagrzewa bezpośrednio ciała stałe będące w jego zasięgu (np. ludzi, meble itp.), natomiast całkowicie przenika przez powietrze nie nagrzewając go. W tym przypadku powietrze nagrzewa się pośrednio od wcześniej nagrzanych promieniowaniem powierzchni.

 

Panele grzewcze FERIS – zdjęcie z kamery termowizyjnej

 

Ogrzewanie fazowe FERIS to system grzewczy, który jest całkowicie bezobsługowy, w pomieszczeniach nie ma widocznych grzejników, w domu panuje zdrowy klimat i komfort termiczny, natomiast koszty ogrzewania są mniejsze o 60% w stosunku do innych standardowych systemów grzewczych.

 

Czytaj również: Kaloryczność opału

 

Przy zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania pojemność wodna w układzie hydraulicznym budynku zmniejsza się od 80%. Średnia temperatura wody w zasilaniu instalacji centralnego ogrzewania wynosi 30 °C.

 

W skład systemu grzewczego FERIS wchodzą:

- panele podtynkowe

- panele ścienne

- wielofunkcyjny wymiennik ciepła

- wymiennik kominowy

 

Elementy systemu ogrzewania fazowego FERIS

 

Promieniowanie cieplne

Wyobraźmy sobie zimowy, ale słoneczny dzień w górach. Niektórzy jeżdżą na nartach, a tuż obok inni opalają się w kostiumach kąpielowych! Temperatura powietrza jest przecież poniżej zera!

 

Czytaj również: Nowoczesne kotły kondensacyjne

 

Drugi przykład: chłodny jesienny poranek, słońce jest jeszcze nisko nad horyzontem, ale już mocno grzeje. Ludzie chętnie wychodzą z cienia, aby ogrzać się na słońcu. Przecież temperatura powietrza jest wszędzie taka sama. Dzieje się tak dlatego, że to energia słońca ogrzewa nasze ciała poprzez promieniowanie. Dla odczucia komfortu cieplnego temperatura powietrza ma drugorzędne znaczenie.

 

 

Ogrzewanie poprzez promieniowanie cieplne jest naturalną oraz najzdrowszą formą ogrzewania dla organizmów żywych. 

 

Czytaj również: Wszystko o opale gromadzonym na zimę

 

Zasada działania

Elementami systemu są podtynkowe panele grzewcze oraz ścienne panele grzewcze. W obu przypadkach paneli nie wypełnia woda, lecz czynnik grzewczy wrzący w niskiej temperaturze. Panel grzewczy zbudowany z dwóch części: kolektora, przez który przepływa woda kotłowa oraz emiterów ciepła w których zachodzi reakcja przemiany fazowej.

 

Podtynkowe panele systemu ogrzewania fazowego FERIS

 


Podtynkowe panele systemu ogrzewania fazowego FERIS

 

Istotą systemu jest to, że wcześniej podgrzana w kotłowni woda stanowi medium transmisyjne, które dostarcza ciepło do rdzenia panelu. Ciepła woda wywołuje zjawisko fizyczne, dzięki któremu panel zaczyna grzać. Czas całego zjawiska od momentu dostarczenia ciepłej wody kotłowej do kolektora dolnego panelu grzewczego a osiągnięciem przez niego temperatury jaką ma woda w systemie centralnego ogrzewania trwa kilka sekund.

 

Woda, która krąży w układzie hydraulicznym budynku nie ogrzewa pomieszczeń. Jej rola polega zupełnie na czymś innym. Przekazuje ona ciepło do paneli, przepływa przez ich kolektor dolny. Przekazane ciepło wzbudza w nich reakcję fizyczną – przemianę fazową i zaczynają one grzać a zatynkowana ściana promieniować ciepłem.

 

 

Wielofunkcyjny wymiennik FERIS

- bufor, czyli zbiornik akumulacyjny do kotłów stałopalnych, kominków z płaszczem wodnym,

- sprzęgło, łączące kilka źródeł ciepła jednocześnie do wielu układów C.O. i C.W.U.; przepływowy     

  podgrzewacz wody o wydajności od 16 do 80 l/min C.W.U.

 

Wymiennik FERIS to produkt, przeznaczony do montażu w budynkach mieszkalnych, hotelach, pensjonatach, pralniach, myjniach samochodowych itp. Jest to urządzenie komfortowe, energooszczędne, bezpieczne, rentowne w użyciu na długie lata.

 

Czytaj również: Nowa generacja kotłów grzewczych

 

Urządzenie to z całym systemem ogrzewania fazowego FERIS daje inwestorowi oszczędności eksploatacyjne w ogrzewaniu pomieszczeń w porównaniu do innych systemów grzewczych na poziomie 60%*. Wymiennik ten jest opcją systemu FERIS i może być stosowany z innymi systemami grzewczymi dostępnymi na rynku.

*po spełnieniu odpowiednich warunków budowlanych

 

Wielofunkcyjny wymiennik ciepła FERIS można stosować z każdym źródłem ciepła (kotły gazowe, stałopalne, kominki z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, pompy ciepła). Pracuje on jednocześnie w dwóch trybach –  ciśnieniowym oraz przepływowym. Urządzenie to jest dwufunkcyjne, produkuje ciepłą wodę na potrzeby centralnego ogrzewania C.O. oraz ciepłą wodę użytkową C.W.U. w trybie przepływowym.

 

Czytaj również: Jakie paliwo zastosować do kotła

 

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM SALONU POD MARKĄ FERIS.

Firma C.D.N. Business Group rozwija sieć sprzedaży i dystrybucji na terenie całej Polski i zaprasza do współpracy podmioty, zainteresowane tworzeniem Salonów (Oddziałów) Firmowych na terenach poszczególnych województw. Sieć sprzedaży FERIS to sieć niezależnych właścicieli punktów dystrybucyjnych w całej Polsce, którzy prowadzą dystrybucję produktu pod marką FERIS. Partnerem może zostać każdy przedsiębiorca osoba, która posiada środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia działalności w obrębie sieci.

 

System ogrzewania fazowego FERIS to najtańszy system grzewczy pod względem eksploatacyjnym. Dlatego luksus użytkowania, znakomity komfort cieplny oraz alternatywa energooszczędności nie należą już do przyszłości lecz stanowią realny system, który poprzez przystępną cenę jest dostępny dla każdego inwestora. Cały szereg zalet, a przede wszystkim wysoki komfort cieplny i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że w najbliższym czasie system ogrzewania fazowego FERIS może stać się jednym z dominujących systemów grzewczych.

Źródło: Feris / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17772 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >